מבזקים

עבדן חי ביקש מהתנא: תנקום ברון קובי

בצל ניסיונותיו של ראש עיריית טבריה להנהיג פתיחת עסקים בשבת בעיר, עלה פעיל עבדן דוד חי - פעיל דומיננטי נגד רון קובי בטבריה, אל קברו של התנא רבי עקיבא וביקש שינקום על חילולי השבת

מקומי28.8.2019 | 10:57

"מחלליה מות יומת" דוד עבדן חי/רון קובי צילום: צילום מסך/פלאש90

 

עבדן דוד חי, פעיל דומיננטי הנאבק בראש עיריית טבריה ואף נוהג לפקוד באופן תדיר ישיבות מועצה ולמחות כנגדו, החליט לעשות מעשה.

לאחר שנפשו של עבדן חי נקעה מחילולי השבת שמנסה ראש עיריית טבריה להנחיל בעיר, הוא עלה לקברו של התנא רבי עקיבא בטבריה וביקש מימנו שינקום על חילולי השבת.

"רבי עקיבא בן יוסף, מעשרה הרוגי מלכות שעכשיו עברנו את תשעה באב. שיבקש מהקב"ה שינקום על חילולי השבת". אומר עבדן חי בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים' "אוי ואבוי להם, רון קובי, ראש עיריית רמת גן (כרמל שאמה הכהן) 'דיר באלכום'. כל מי שרוצה לעשות חילול שבת בפרהסיא, רבי עקיבא ינקום בהם".

"תעבירו הלאה, תפיצו, לא לפחד, לא לפחד" מבקש עבדן חי, "רון קובי, העמלק האגדי וראש עיריית רמת גן יש לנו את רבי עקיבא בן יוסף". 

התיעוד של עבדן חי, מצטרף לדברים שאמר בתחילת השבוע המחזיר בתשובה הרב רונן שאולוב, שהגיע לטבריה ונשא שיעור מיוחד בו תקף קשות את רון קובי.

"הגעתי לטבריה כדי לסגור ולקדש את העיר בשבת, כמו שעשה הסבא והסבא רבא של הטמא הזה," אמר הרב שאולוב עם הגעתו למקום בו התקיים שיעורו בטבריה.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו