מבזקים

בנט: נמליץ על נתניהו לראשות הממשלה, לא משחקים כמו ליברמן

חבר מפלגת "ימינה", נפתלי בנט, הבהיר כי לאחר הבחירות הרשימה תמליץ לנשיא על נתניהו לראשות הממשלה - זאת לאחר שנתניהו הטיל ספק בכוונות המפלגה ואמר כי בנט ושקד "מגמגמים" וטענת השרה מירי רגב שלא ימליצו על נתניהו

פוליטי14.8.2019 | 13:33

יונתן זינדל, פלאש 90

קול ברור מהמפלגה שמימין לליכוד: חבר מפלגת "ימינה", נפתלי בנט, הבהיר היום (רביעי) כי לאחר הבחירות, בכוונת המפלגה להמליץ לנשיא המדינה על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה הבאה - זאת כמענה לטענות שהשמיע נתניהו עצמו ובכירים בליכוד לפיהם שקד ובנט יפעלו לא להמליץ על נתניהו בפני הנשיא.   

״אני אומר בצורה הכי ברורה והכי חדה: מפלגת 'ימינה' תמליץ על נתניהו להיות ראש הממשלה של מדינת ישראל", אמר בנט בלייב פייסבוק שערך, והבהיר: "זה על דעת כל ראשי המפלגה".

עוד הוסיף בנט: "אני אומר את זה בצורה הכי ברורה - אנחנו לא ליברמן שעושה משחקים ויוביל לממשלת שמאל. נמליץ רק על מועמד הימין, שזה נתניהו, לראשות הממשלה״. 

דבריו של בנט מגיעים ככל הנראה לאחר המתקפה של בכירים בליכוד, בהם גם ראש הממשלה עצמו, שהטילו ספק אודות זהות המועמד עליו ימליצו ראשי מפלגת הימין המאוחדת להרכבת הממשלה הבאה. 

"לא שקד ולא בנט אמרו שימליצו על נתניהו ואני לא סומכת על הצמד הזה", תקפה אתמול (שלישי) השרה מירי רגב מהליכוד בריאיון לגלי צה"ל. "בנט עצמו אמר שזה גוש טכני, שאין לו שום בעיה יום אחרי הבחירות לנצל את הפלטפורמה של הבית היהודי כדי לחבור לאח האבוד שלו, ללפיד". 

ראש הממשלה נתניהו אמר בשבוע שעבר כי הוא "שומע גמגום מהחברים בימין" ולמעשה התכוון לכך שלא שמע משקד, בנט וחבריהם לרשימת הימין המאוחדת התחייבות שימליצו עליו לנשיא לאחר הבחירות. 

mako

שתף כתבה זו