מבזקים

מתי ידון ביהמ"ש בעתירה של ש"ס? אחרי ההופעה

באופן תמוה, בית המשפט המחוזי בנצרת הורה לעיריית עפולה ולשדולת הנשים, להשיב לעתירת תנועת ש"ס עד ליום ראשון, כלומר ארבעה ימים לאחר המופע המתוכנן שבינתיים בוטל | ש"ס במתקפה: "עושה רושם שבית המשפט החליט לרמוס את זכויות המיעוט החרדי"

חרדים12.8.2019 | 19:31

אילוסטרציה | unsplash

בית המשפט המחוזי בעיר נצרת, הורה לעיריית עפולה ולשדולת הנשים לענות לעתירת סיעת ש"ס עד לתאריך 18/08/19, כאשר רק אז בית המשפט יחל לדון האם לתת צו ביניים כפי שש"ס מבקשת. איפה הבעיה? התאריך שנקב בית המשפט לדון, הוא ארבעה ימים לאחר ההופעה המתוכננת.

הבוקר (שני) הגיעה סיעת ש"ס עתירה מנהלית נגד החלטת עיריית עפולה להסכים לדרישות שדולת הנשים, בטענה כי היא לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי המקיים את אירועי התרבות שלו בהפרדה.

העתירה מסתמכת על פסיקת בג"צ התומכת בדרישה זו וקובעת כי במצב כזה, "לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לה לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי".

לבקשת מגישי העתירה עו"ד ח"כ משה ארבל ועו"ד ישראל באך, יש להורות על ביטול פסק הדין שניתן רק מכח הסכמת העירייה השגויה, ולהורות על קיום דיון דחוף לגופה של העתירה בו תוצג עמדתנו או לחלופין להעביר את הסוגיה להכרעת בג"ץ.

אך כאמור, השופט יונתן אברהם, הורה לעותרים להמציא את העתירה לידי המשיבים עד ליום 14/08, ואלה יגיבו תוך ארבע ימים עד לתאריך 18/08 - ארבעה ימים לאחר ההופעה המדוברת.

מש"ס נמסר בתגובה: "עושה רושם שבית המשפט החליט לרמוס את זכויות המיעוט החרדי. החלטתו לדון בעתירה ארבעה ימים אחרי מועד האירוע מגוחכת ומנסה לקבור קבורת חמור את זכויותיהם של אזרחים משלמי מיסים שבסך הכל רוצים להינות מאירוע אחד בהפרדה מתוך מאות אירועים שמתקיימים בקיץ. העובדה שהעתירה של שדולת הנשים קיבלה מענה מהיר מבית המשפט (תוך 4 ימים, ומתוכם שישי-שבת ותשעה באב) מוכיחה את המשך האפליה המקוממת נגד ציבור שלם רק בשל אמונתו ואורחות חייו.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו