מבזקים

הלילה: מחבל חמוש פתח באש לעבר חיילי צה"ל

אירוע נוסף בצפון רצועת עזה: מחבל חמוש התקרב במהלך הלילה לגדר המערכת בעזה ופתח באש לעבר לוחמי צה"ל • דובר צה"ל: "הלוחמים פתחו באש לעבר המחבל" • מדובר בתקרית שנייה בתוך יומיים בלבד • כל הפרטים

בטחוני11.8.2019 | 07:31

מהומות סמוך לגדר, ארכיון | פלאש 90

שוב תקרית ע"י הגדר: לפני זמן קצר (ראשון) זיהו תצפיות צה״ל מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. המחבל ירה לעבר לוחמי צה"ל. מצה"ל נמסר כי הלוחמים, שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, פתחו באש לעבר המחבל.

כמו כן, במהלך האירוע טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות של ארגון הטרור חמאס במרחב. אין נפגעים לכוחותינו ולא גרם נזק ולא נשקפה סכנה ליישובים הסמוכים. 

כאמור, מדובר בתקרית שנייה על הגדר, זאת לאחר שארבעה מחבלים לאחר הירי למוות בארבעה מחבלים אתמול במהלך חילופי אש עם צה"ל, לאחר שהתקרבו לגדר המערכת בגבול הרצועה, תוך ניסיון לחדור לשטח ישראל.

אמש דווח ב'בחדרי חרדים' כי תצפיתניות של צה"ל זיהו ארבעה מחבלים אשר התקרבו לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. המחבלים היו מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG.

"האירוע מתחיל בארבע לפנות בוקר, בעירנות של תצפיתניות שמזהות תנועה של ארבעה חמושים בתנועה מבצעית", הסביר דובר צה״ל, תא״ל רונן מנליס.

לוחמי צה"ל מחטיבת גולני, שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, פתחו באש לאחר שאחד המחבלים חצה את הגדר - והרגו אותם. "אחד המחבלים חצה לשטחנו ונורה, ושלושה נהרגו על קו הבטונדה בגדר טווח אפס", מסביר דובר צה״ל.

הציוד שהיה בידי המחבלים

"האופן שבו הגדוד נערך מביאה לסיום האירוע בפעולה מהירה. יש פה אירוע טוב של סיכול פיגוע במרחב הגדר, תצפיתניות בעירנות גבוהה - האפשרות שיהיו אירועים נוספים כאלה - נלקחה בחשבון״, מצהיא תא״ל מנליס".

"החולייה שאחננו מוצאים, חולייה אחת שכולה חמושה בנשקים מסוג קלצ׳ניקוב, ותיקים עם ציוד שנועד לחצות את הגדר, חטיפי אנרגיה ותמרים לאפשרות של שהייה מסוימת, RPG רימונים וצינור. כמו כן נמצא גם תיק רפואי שכרגע אנחנו בוחנים על מנת להבין אם לשימוש לעזרה הראשונה שלהם או משה אחר".

"סוכל פה פיגוע גדול מאוד. הפיגוע שלא ניתן לקבוע אם נועד לפגוע בחיילים או אזרחים, אבל זה פיגוע גדול שסוכל בגדר", הוא מדגיש".

הציוד שהיה בידי המחבלים

"במהלך סיכול הפיגוע בוצע ירי טנק לתוך המרחב, ארבעת המחבלים לובשים מדים מאולתרים - הם לא כולם מאותה חולייה עם אותו ציוד: כל אחד לובש מדים המורכבים מחלקים שונים. ״אנחנו מבינים שעם ציוד כזה והיערכות כזאת, זה לא משהו שמחליטים בשבע בערב ויוצאים לדרך, זה משהו שמתכננים".

"היה פה סיכול של פיגוע גדול מאוד - אנחנו בימים מאוד רגישים גם סביב האירועים באיו״ש גם בעזה, כל תשעה באב, חג הקורבן - הפעולה של גדוד 12 וגדוד 82 משיגה את מטרתה ומונעת את הפיגוע".

"בניגוד לאירוע שהוא אירוע בודד שבן אדם מחליט על דעת עצמו, מדובר פה בתשתית מאורגנת. האחריות ברצועת עזה מוטלת על הריבון - על החמאס. הציפייה מחמאס שישלוט באירועים וימנע אותם, ולכן הוא אחראי למה שקורה ברצועה בהיבטים האלה".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו