מבזקים

נקבע מות התינוק שטבע בבריכה פרטית בנתיבות

בן שנה וחצי טבע לפני 10 ימים בבריכה פרטית בבית מגורים בנתיבות. לאחר ביצוע פעולות החייאה הוא פונה במצב קשה מאוד לבית החולים סורוקה, ומותו נקבע אמש. בבית החולים השתתפו בצער המשפחה

חדשות בארץ9.8.2019 | 14:30

זירת האירוע בנתיבות | תיעוד מבצעי מד"א

התינוק שטבע בבריכה בנתיבות הלך לעולמו: לפני שבוע וחצי נמשה ילד בן שנה וחצי בבריכה פרטית בבית מגורים בנתיבות. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בו וביצעו החייאה: הוא פונה במצב קשה מאוד לבית החולים, שם נאבקו על חייו. אמש (חמישי) נקבע מותו בבית החולים.

"אנו משתתפים בצער המשפחה", נמסר מבית החולים סורוקה. מהמשטרה נמסר לאחר הטביעה שהוחלט על פתיחה בחקירה בעקבות התחקור הראשוני. 

לפי חקירת המשטרה, אמו של הפעוט - מורה לשחייה - הייתה עמו ועם אחיו ומבלי ששמה לב הוא זחל לתוך הבריכה שבחצר הבית. לדבריה, הוא שהה במים לפחות עשר דקות לפני שהבחינה מה אירע. היא החלה לבצע בו פעולות החייאה ובמקביל הזעיקה את כוחות מגן דוד אדום שהמשיכו את פעולות ההחייאה. 

חובש מד"א אדיר ביטן סיפר אז: "כשהגענו למקום ראינו תינוק כבן שנה וחצי שטבע בבריכה ביתית. הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ומיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי ולבצע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות ומתן תרופות. לאחר דקות ארוכות ומורטות עצבים, הדופק שלו חזר, הרדמנו והנשמנו אותו, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשהוא במצב קשה ולא יציב".

לפי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מאז שנת 2008 טבעו למוות 206 ילדים. עד כה, מתחילת השנה טבעו למוות 12 ילדים.
 
אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מסרה: "נשבר הלב עם הידיעה על מות התינוק שטבע לפני כשבועיים. טביעה מתרחשת במהירות ובדממה, בדיוק ברגע בו לא שמנו לב. אנו קוראים להורים: אל תגידו 'לי זה לא יקרה' - פעלו כדי למנוע. בסביבת מים חייבים להיות בהשגחה מלאה על הילדים, במרחק נגיעה וללא הסחות דעת. כאשר יש יותר ממבוגר אחד, קבעו בכל רגע נתון מבוגר תורן שתפקידו להיות אחראי להשגחה על הילדים. בריכות ביתיות ובצימרים יש לגדר ולהתקין שער שננעל אוטומטית למניעת כניסת ילדים ללא השגחה".

mako

שתף כתבה זו