מבזקים

ביקור מפתיע: הנשיא בביתו של הרב שהותקף. צפו

שבוע לאחר שהותקף על רקע אנטישמי, נשיא גרמניה ביקר בביתו של הרב טייכטל • מה סיפר הרב לנשיא, וכיצד הוא הגיב? • צפו בתיעוד

חדשות בעולם4.8.2019 | 23:32

במחווה נדיר ויוצא דופן מסוגו, נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר הגיע הערב (ראשון) לביקור אישי בביתו של רבה של ברלין, הגאון הרב יהודה טייכטל, שבוע ימים לאחר שהותקף על ידי אנטישמים, בעת שצעד מבית הכנסת לביתו.

מאז פרסום האירוע, שבמהלכו שני דוברי ערבית קיללו וירקו לעבר הרב, הוא קיבל שיחות טלפון רבות מאישי ציבור בכירים מכל גווני הקשת, שביקשו לחזק את ידו ולגנות את האנטישמיות.

הרב טייכטל ונשיא גרמניה. קרדיט: הקהילה היהודית ברלין

הערב, כאמור, נשיא גרמניה ביקש לחזק אישית את הרב טייכטל והגיע לביתו, שם התקבל על ידי הרב ורעייתו הרבנית. הנשיא הגרמני אמר בפתח ביקורו המיוחד: "באתי הנה לומר שבגרמניה אין שום מקום לאנטישמיות. אני פה גם להצהיר זאת וגם כדי לבקר חבר". 

הנשיא הגרמני סיפר כי חזר מנסיעה והדבר הראשון שעשה זה לקיים את הביקור. "השיטה של המנהיג שלנו, הרבי מליובאוויטש, זה להפוך חושך לאור", אמר הרב טייכטל לנשיא הגרמני והציע לו לאמץ את החלטת הרבי על "רגע של שתיקה" בבתי הספר במדינה.

הנשיא האזין ברוב קשב למסרים מעוררי ההשראה ובסיום העניק לו הרב טייכטל דולר של הרבי מליובאוויטש. "הנשיא מאוד התרגש", סיפר הרב טייכטל. 

במהלך הביקור הממושך והתקדימי, ביקש הנשיא לשמוע על הפעילות הענפה של הרב טייכטל, שהביא את החיים היהודיים בעיר לשיאים גדולים. בין היתר סיפר לו הרב טייכטל על בניית הקמפוס היהודי הגדול בלב העיר. 

בסיום הביקור, שב וחיזק הנשיא את הרב היהודי והתבטא כי האירוע נגע לליבו. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו