מבזקים

סקר: ש"ס שומרת על כוחה; לשני הגושים אין רוב

סקר מנדטים שמתפרסם היום בעיתון 'מעריב-סופהשבוע' מראה שאילו הבחירות היו מתקיימות היום, המפתח להרכב הממשלה נתון בידיו של אביגדור ליברמן ולאף אחד מהגושים אין רוב • האם אהוד ברק יערוק ויכריע? • החרדים עם 15 מנדטים

פוליטי12.7.2019 | 11:17

יונתן זינדל, פלאש 90

כחודשיים לפני הבחירות השניות לשנת 2019, נדמה כי הכאוס שולט במערכת הפוליטית. ליברמן, שעל פניו הוא האיש שבגינו אנו ניצבים בפני הסיבוב השני, מתחזק בסקרים ועומד להיות דמות מכריעה עוד יותר בבחירות הקרובות.

סקר שבוצע אתמול עבור "מעריב־סופהשבוע", מעלה, כי אילו התקיימו הבחירות לכנסת ה־22 אתמול, המפתח להרכבת הקואליציה היה נתון, שוב, לרשימת ישראל ביתנו בראשות ליברמן, שמקבלת הפעם 8 מנדטים. על פי הסקר, שערך מכון סמית, הליכוד בראשות נתניהו מגיעה ל־33 מנדטים.

הימין החדש בראשות בנט ושקד, שטרם סיכמו על חידוש שיתוף הפעולה ביניהם, מקבלת 6 מנדטים, לעומת 4 בלבד לאיחוד מפלגות הימין (הבית היהודי והאיחוד הלאומי של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'). ש"ס מקבלת 8 מנדטים ויהדות התורה 7 מנדטים. בסך הכל מקבל גוש הימין־חרדים 58 מנדטים לעומת 54 בלבד לגוש השמאל.

חלוקת המנדטים בגוש המרכז־שמאל: כחול לבן בראשות גנץ ולפיד 30 מנדטים; הרשימה המשותפת 10, העבודה בראשות פרץ יורדת לשפל של כל הזמנים עם 5 מנדטים בלבד. מפלגת ישראל דמוקרטית בראשות ברק מקבלת 4 מנדטים ומרצ בראשות היו"ר החדש ניצן הורוביץ - 5.

מפלגות עוצמה יהודית, זהות בראשות פייגלין וגשר בראשות לוי־אבקסיס אינן עוברות את אחוז החסימה. הסקר בוצע בקרב מדגם מייצג של 600 איש. טעות הדגימה 4%.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו