מבזקים

הלוויה קורעת לב לשליח שנפטר לפתע והותיר אחריו 5 יתומים

הלוויה קורעת לב לשליח הצעיר שנפטר לפתע כשהוא בן 43 בלבד ומותיר אחריו חמישה יתומים • האב הספיד בדמעות שליש: "צמח, תדפוק על הדלת של הריבונו-של-עולם, תדפוק על הדלת של הרבי, ותבקש רחמים, להביא את הגאולה!"

חדשות בעולם8.7.2019 | 13:50

"צמח, תדפוק בדלת של רבש"ע" הרב שלמה קונין מספיד את בנו צילום: באדיבות אתר col

 

בלוס אנג'לס הובא למנוחות השליח הרב צמח יהושע קונין ע"ה, שליח חב"ד בסנטורי סיטי, שנפטר בפתאומיות ביום חמישי בלילה האחרון, והוא בן 43 בלבד.

אביו של הרב צמח יהושע ז"ל, הרב שלמה קונין, הוא השליח הראשי לקליפורניה ואחת הדמויות היותר מפורסמות בקהילה היהודית.

האב נפרד מבנו בדמעות שליש ופנה אל קהל המלווים מסביב: "תהיו חזקים להביא את הגאולה, לא ניתן לזה להפיל אותנו. יותר אמונה, יותר תורה ומצוות, יותר בתי חב"ד, הנחת תפילין ומקוואות".

האבא הוסיף: "זה מה שנעשה ולא נעצור, צמח, תדפוק על הדלת של הריבונו-של-עולם, תדפוק על הדלת של הרבי, ותבקש רחמים, להביא את הגאולה", את הדברים הביא אתר col.

כזכור, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', ערב היארצייט של הרבי מלובביץ זצ"ל נפטר בדמי ימיו הרב צמח יהושע קונין, שליח חב"ד בלוס אנג'לס, קליפורניה. השליח נפטר ביום שישי, ב' תמוז.

השליח המנוח הוא בנו של השליח מהחוף המערבי, הרב ברוך שלמה קונין; הוא גדל בשליחות והקדיש את חייו למשימה של הרבי מלובביץ להפיץ תורה וחסידות בעולם.

לאחר נישואיו הקים בית חב"ד בסנטורי סיטי, שכונה בלוס אנג'לס, והיה פעיל שם כדי לעזור לתושבים יהודים ומבקרים. פעילותו האחרונה הייתה לסייע לארח את "ערב עם הרבי" - אות הוקרה גדולה לציון 25 שנה של הרבי לכבוד ג' תמוז במלון בוורלי הילס.

הוא הותיר אחריו אישה, עדה (לבית וילישאנסקי) וחמישה ילדים. הלווייתו התקיימה אתמול, יום ראשון, ד' תמוז, בשעה 15:00 אחר הצהריים - והיא יצאה מביתו בלוס אנג'לס - קליפורניה. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו