מבזקים

המנהל לאמא: לא כולם מאמינים שהשואה קרתה

מכחישי שואה ישנם מסתבר לא רק בגרמניה ובאיראן, גם על אדמת ארה"ב. אם שהתעניינה אצל מנהל בית הספר בפלורידה, האם תכנית הלימודים כוללת גם את סיפור השואה, נתקלה בתשובה שחלחלה אותה

חדשות בעולם8.7.2019 | 07:20

הכחשה בארה"ב המנהל ויליאם לטסון על רקע בית הספר צילום: באדיבות המצלם

 

אם אתם חושבים שהכחשת השואה נמצאת רק באתרים נאציים וכדומה - תחשבו שוב.

על פי רשומות של דואר אלקטרוני שהתקבל מבית ספר תיכון בבוקה רטון, פלורידה שבארה"ב, המנהל כתב לאחד ההורים, "לא כולם מאמינים שהשואה קרתה".

האימייל נשלח על ידי מנהל ממוצא איספאני, ויליאם לטסון, בתגובה לבירור של אחת האמהות, על האופן שבו ילמד בית הספר את התלמידים על השואה.

לטסון השיב, "תוכנית הלימודים תוצג לכולם, אבל לא נאלץ תלמידים ללמוד את הכל, לכולנו יש את אותן זכויות, אבל לא את כל אותן אמונות".

האם היתה המומה ושלחה מייל נוסף כדי לראות אם המנהל באמת התכוון למה שכתב. מה שהוא הגיב היה מזעזע עוד יותר: "לא כולם מאמינים שהשואה התרחשה", כתב לאם והוסיף, "יש לך את המחשבות שלך, אבל אנחנו בית ספר ציבורי ולא לכל ההורים שלנו יש את אותן אמונות, כך שהם יגיבו אחרת".

יצוין כי ב-1994 חוקק בית המחוקקים בפלורידה חוק המחייב את בתי הספר לשלב בתכנית הלימודים על השואה, כחלק מהוראת בית הספר הציבורי. החוקים החינוכיים של המדינה מחייבים לימוד נושאים כגון "שימוש בספרים ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצוענות ודיוק היסטורי".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו