מבזקים

חודשיים וחצי לאחר שהופקר ב'פגע וברח': בנימין בן ה-11 נפטר

הילד בנימין ביגלאייזן ז"ל בן ה-11 שנפצע אנושות בתאונת ה'פגע וברח' ורבים העתירו בתפילה לרפואתו - נפטר בבית החולים לאחר כחודשיים וחצי של מאמצים רבים מצד הרופאים • הנאשמים בתאונה המחרידה עדיין נמצאים במעצר לאחר שהפקירו את הילד שנפצע ונסעו מעל למותר בחוק

חרדים7.7.2019 | 11:24

זירת התאונה בשכונת רמות צילום: דוברות איחוד הצלה

 

סוף עצוב: כחודשיים וחצי לאחר תאונת הפגע וברח, בבית החולים 'שערי צדק בירושלים' נפטר מפצעיו הילד בנימין ביגלאייזן ז"ל בן ה-11, שנפצע אנושות בחול המועד פסח. 

בנימין ז"ל, חצה יחד עם אחיו את הכביש ביום הראשון של חול המועד פסח, ברמזור אדום בצומת הרחובות גולדה מאיר ויצחק מירסקי. רכב חולף פגע בבנימין ופצע אותו אנושות, אלא שהרכב לא עצר והמשיך בנסיעה.

הילד שנפצע אנושות פונה לבית החולים שערי צדק כשמצבו מוגדר אנוש, ומאז מצבו לא השתפר. הבוקר (ראשון), לאחר מאמצים רבים - נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

מאיר גמליאל ונתנאל סנדרוסי בבית המשפט. צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

כתב האישום שהוגש נגד שניים לאחר 43 ימים, מייחס לנאשמים עבירות של הפקרה אחרי פגיעה, אי דיווח לגופי ההצלה ונהיגה במהירות מעל המותר.

מדובר בחקירה מורכבת ורגישה שאירעה ביום הראשון של חול המועד פסח. כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', מאחר והילד חצה את הכביש באור אדום, כתב האישום מייחס לנתנאל סנדרוסי עבירה של הפקרה אחרי שפגע בילד ולא בפגיעה, ואילו מאיר גמליאל נאשם בכך שלא דיווח לגופי ההצלה על התאונה ועל כך שלאחר התאונה נסע במהירות מעל המותר.  

עו"ד מרים בן-גל מפרקליטות מחוז ירושלים, שמלווה את התיק מטעם הפרקליטות מאז פתיחת החקירה במשטרת ירושלים, כתבה בכתב האישום כי באותו היום בשעה 16:30 שכר סנדרוסי רכב וולבו, ובשעה 20:32 או בסמוך לכך, נהג ברכב ברחוב גולדה מאיר בירושלים, כשלצידו מאיר גמליאל. השניים נסעו מכיוון שכונת רמות לכיוון גבעת זאב.

עם הגעתם לצומת הרחובות גולדה מאיר ויצחק מירסקי, כשסנדרוסי נוהג במהירות גבוהה, הילד בנימין (11) חצה את הצומת כשרמזור הולכי הרגל בו חצה הנפגע את הכביש הורה אדום. סנדרוסי נהג אל תוך הצומת במהירות, ופגע בעוצמה בילד שהיה על מעבר החצייה. כתוצאה מהפגיעה הוטח חיים בנימין על מכסה המנוע של הרכב, ולאחר מספר מטרים נפל ממכסה המנוע למרכז הכביש.

סנדרוסי וגמליאל שהבחינו בפגיעה, עצרו את הרכב בסמוך לאחר הצומת. לאחר מכן התיישב גמליאל בכיסא הנהג לרכב ועזב את הצומת במהירות גבוהה, וזאת מבלי שהושיטו עזרה לילד הנפגע, מבלי שהזעיקו עזרה ומבלי שהתייצבו בפני שירותי ההצלה או החקירה והציגו את עצמם כמי שהיו מעורבים בתאונה.

גמליאל, כך על פי כתב האישום, המשיך בנסיעה מהירה לכיוון גבעת זאב, תוך שנסע במהירות 158 קמ"ש, בכביש 436, מקום בו המהירות המרבית המותרת היא 90 קמ"ש. כשהגיע לגבעת זאב, נטש את הרכב ברחוב דרגות ועזב את המקום.

הילד חיים בנימין בן שושנה רייזל פונה במצב אנוש עם פגיעה רב מערכתית לבית החולים שערי צדק, שם הוא אושפז במחלקת טיפול נמרץ, ובדיקתו הקלינית תואמת מוות מוחי, ואולם הבוקר כאמור, הוא נפטר מפצעיו.

כמה ימים לאחר התאונה המשטרה פרסמה את תמונתו של סנדרוסי באמצעי התקשורת ושבוע לאחר התאונה, לאחר ניסיונות איתור רבים, סנדרוסי הגיע לתחנת המשטרה תוך הסבר כי אינו צופה באמצעי התקשורת לכן לא התייצב קודם לכן. בחקירתו הכחיש שנהג ברכב בזמן התאונה.

הרב אליהו סנדרוסי, אביו של נתנאל, התייצב בדיון בראשון בבית המשפט, ולפני שעזב את האולם, אמר האב לכלי התקשורת: "שפכו את דמי, שפכו לי את הדם. זה הבן שלי".

שבועיים לאחר התאונה, בלשי המשטרה איתרו את מאיר גמליאל בדירה בגבעת שמואל והוא נעצר. על פי כתב האישום, הדירה שנשכרה על ידי מכר שלו, וזאת לאחר ימים רבים בהם נמנע מליצור קשר עם המשטרה, על אף ניסיונות איתור רבים שלו בין היתר דרך משפחתו ומכריו.

מאחר והשניים מילאו את פיהם מים, למעט גרסה ראשונית שמסרו בחקירה, התקדמות החקירה התנהלה בעצלתיים ומעצרם הוארך שוב ושוב. כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', מאחר ולא ניתן להאריך מעצר מעבר ל-30 יום בהליך מעצר ימים, נדרש אישור מיוחד שאכן התקבל מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, וכן התייעצויות עם פרקליט המדינה שי ניצן. 

הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בין היתר מפורט בבקשת המעצר כי בידי הפרקליטות ראיות לכאורה להוכחת האישום, לרבות עדי ראיה, טביעות אצבע, החזקה תכופה של הרכב, איכונים ועוד. לסנדרוסי עבר פלילי בעבירות איומים ופריצה לבניין, וכן 5 הרשעות בעבירות תעבורה. לגמליאל עבר פלילי בעבירות סמים וכן 3 הרשעות בעבירות תעבורה לרבות נהיגה בשכרות.

זירת התאונה בשכונת רמות צילום: דוברות איחוד הצלה

 

זירת התאונה בשכונת רמות צילום: דוברות איחוד הצלה

 

זירת התאונה בשכונת רמות צילום: דוברות איחוד הצלה

 

 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו