מבזקים

ההסכם הראשון של סמוטריץ': שמיים פתוחים עם צ'ילה

שר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ', ומנכ"ל משרד החוץ של צ'ילה פטריסיו טורס, חתמו היום על הסכם תעופה חדש, המאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות בין ישראל וצ'ילה • השר סמוטריץ' ציין, כי ההסכם שנחתם יסייע בחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות

מדיני26.6.2019 | 15:11

מעמד חתימת ההסכם בין ישראל לצ'ילה | צילום: באדיבות המצלם

שר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ', ומנכ"ל משרד החוץ של צ'ילה פטריסיו טורס, חתמו היום (ד') על הסכם תעופה חדש, המאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות בין ישראל וצ'ילה דרך ברזיל.  ההסכם נחתם במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ונשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה, המבקר בימים אלה בישראל.

הסכם התעופה עם צ'ילה נחתם בראשי תיבות כבר בשנת 2017, והוא החליף את ההסכם הקודם שנחתם בין המדינות בשנת 1982. כיום פועלות 3 טיסות שבועיות בקו סנטיאגו-סאו פאולו-תל אביב. הטיסות מופעלות על ידי חברת התעופה הצ'יליאנית 'לאטם', ומשמשות להטסת נוסעים ומטען בין צ'ילה לישראל דרך ברזיל.

השר סמוטריץ' ציין, כי ההסכם שנחתם יסייע בחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות. על פי ההסכם, חברת 'אל על' תוכל ליישם הסדרי 'קוד שרינג' (כרטוס משותף) בטיסות לא ישירות בין ישראל לצ'ילה. במסגרת ההסדר, יוכלו הנוסעים לטוס עם חברת 'אל על' מתל אביב למדריד, ועם חברת 'איבריה' ממדריד לסנטו דומינגו.

ההסכם החדש נחתם במסגרת מהפכת השמיים הפתוחים, המאפשרת להגדיל את היקף הטיסות בקווים פעילים ולהשיק טיסות ישירות בקווים חדשים. יצוין, כי בעשור האחרון מאז הונהגו השמיים הפתוחים, חלה עלייה של עשרות אחוזים בתנועת הנוסעים הבינלאומית בנתב"ג, ומחירי הטיסות לאירופה ויעדים שונים בעולם הוזלו בעשרות אחוזים.

ביזנעס

שתף כתבה זו