מבזקים

נוסע סמוי הבעיר את הספינה; חיל הים השתלט

בלילה שבין מוצ"ש לראשון, הגיעה קריאה מספינת משא שעגנה בסמוך למפרץ חיפה, על נוסע לא ידוע שמשתולל בתוכה ואף מצית  בה אש • סמוך לשעות הצהריים השתלט חיל הים על הספינה והאיש נלקח לחקירה

חדשות בארץ9.6.2019 | 20:42

תקרית יוצאת דופן ספינת המסע צילום: פלאש 90

 

במהלך ליל אמש (מוצ"ש), הזעיקה ספינת משא שיצאה מטורקיה ועגנה כמה קילומטרים בסמוך למפרץ חיפה את חיל הים, בעקבות נוסע סמוי שהתגלה בספינה ועל פי הדיווח חולל מהומות בתוכה, כשבין היתר דווח כי הוא הבעיר אש בתוכה.

צה"ל הודיע, כי לקראת שעות הצהריים היום הוא השתלט על הספינה, בעלת דגל של פנמה, ועצר את הנוסע הסמוי שנלקח לחקירה, בשלב זה עדיין לא ברור אם הנוסע הסתנן לאוניה ביציאתה מהנמל הטורקי, או בעגינתה סמוך לחופי מפרץ חיפה.

הספינה הייתה אמורה להפליג קודם כל לאשדוד ואחר כך לחיפה, אולם מסיבה שאינה ברורה הגיעה ישירות לחיפה. הנוסע הסמוי התפרע, שבר חפצים והצית אש על הספינה. על פי הדיווח, כעשרים מאנשי הצוות של הספינה, התבצרו בגשר הספינה בעקבות ההתפרעויות.

מדוברות המשטרה נמסר כי "נפתחה חקירה בחשד להסתננות של נוסע סמוי באוניה מול חופי חיפה וגרימת נזק לכלי השיט. יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל עצרה לחקירה אזרח זר שעל פי החשד ניסה להסתנן ארצה באוניה ואותר בתום סריקות של צה"ל. החשוד יועבר לחקירה בתחנת המשטרה בחיפה".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו