מבזקים

16 שנות מאסר למחבל שהשליך בקת"ב על רכב משפחה יהודית

16 שנות מאסר נגזרו על המחבל חאלד עודה מוחמד בדחה, שלפני כארבע שנים השליך בקבוק תבערה על רכבה של משפחת סופר. הוא ישלם פיצויים בסך 10,000 ש"ח | השופטים הדגישו: מעשיו, רק בנס לא גדעו את חייהם של בני משפחה שלמה"

בטחוני4.6.2019 | 16:16

פלאש 90

ששה עשר שנות מאסר בפועל גזר בית משפט הצבאי על המחבל שהשליך בקבוק תבערה על משפחת סופר, וכן תשלום פיצויים בסך 10,000 ש"ח. בגזר הדין צויין, "מעשיו, רק בנס לא גדעו את חייהם של בני משפחה שלמה".

בית המשפט הצבאי עופר גזר 16 שנות מאסר על המחבל חאלד עודה מוחמד בדחה, שלפני כארבע שנים השליך בקבוק תבערה על רכבה של משפחת סופר וגרם לפציעתה הקשה של תהל בת השלוש, זאת במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים. בנוסף, ישלם המחבל פיצויים על סך 10,000 ש"ח למשפחה.

משפחת סופר, תושבי ניצן, הייתה בדרכה ביום שישי לבית אל - שם היו אמורים להתארח אצל בני משפחה. ליד מחסום פוקוס, בין גבעת אסף לבית אל - הושלך בקבוק תבערה לעבר רכבם. תהל בת ה-3 שישבה מאחור עלתה באש, וכך גם כיסא הבטיחות עליה ישבה. האם סיגל עצרה מיד, חילצה את בני המשפחה מהרכב והם כיבו את האש. תהל נכוותה בגפיים העליונות, בגב, בצוואר ובאוזן, ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם, משם שוחררה כעבור תקופה.

בהחלטה הזכירו השופטים את דבריה של סיגל סופר, אם המשפחה, שבמהלך דיון הטיעונים לעונש ביקשה להתייצב אל מול המחבל. "בעיניים דומעות ביקשה גברת סופר להתייחס לאירוע.. שטלטל את משפחתה ורישומו הקשה נותר בה עד היום: 'הבטן מתהפכת רק מהמחשבה לחזור ולדבר, לחזור ולספר על האירוע הקשה בחיינו. פיגוע שהפך וזעזע את שגרת חיינו הנורמלית, לחזור ולעמוד שוב מול הרשע'".

עוד ציטטו בהחלטה, כי סופר תיארה את האימה שהתרחשה ברכב שנפגע: "בקבוקי התבערה חדרו את חלון הרכב בחלקו האחורי ונפלו על הכיסא שבו ישבה תהל בת השלוש, בתוך שניות הכל החל להישרף, האש שורפת את גופה הקטן מלמעלה עד למטה, תה צועקת ובוכה ואיתה האחים שלה.. הבהלה היתה גדולה.. לעצור את הרכב לא יכולנו.. כל המשפחה עברה טראומה קשה בפיגוע הזה, הצעצוע הקטן של המשפחה עובר סיוט קשה ולא ניתן לעשות הרבה כדי להקל עליו".

בהמשך כתבו השופטים כי "העבירות בהן הורשע הנאשם, במרכזן ניסיונות לגרימת מוות בכוונה, הן מן העבירות החמורות ביותר שבספר החוקים. במעשיו, אשר רק בנס לא גדעו את חייהם של בני משפחה שלמה, פגע הנאשם בשורת ערכים רבי מעלה ובראשם ערך קדושת החיים, שהוא הערך העליון בכל חברה מתוקנת".

עוד נכתב כי המחבל פגע בערכים נוספים, דוגמת הסדר הציבורי, תחושת הביטחון האישי של תושבי האזור ועוד. "די היה לשמוע את דבריה של הגברת סיגל סופר, על מנת להיווכח שהפגיעה.. קשה וחמורה. לא בכדי נקבע כי בקבוק תבערה הוא נשק קטלני".

כאמור, בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון עליו הסכימו הצדדים, וגזר על המחבל 16 שנות מאסר בפעול, תשלום פיצוים על סך 10,000 ₪ ומאסר על תנאי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת סופר מסר "המאבק בטרור האיסלמי דורש הרתעה מוגברת והחמרה מתמידה בענישה, לצד צעדי הרתעה נוספים. אין ספק שמעורבות של נפגעי האיבה בהליך מביאה לתוצאות של החמרה גם כשהתיק נסגר לבסוף בעסקת טיעון. כפי שסיגל אמרה בדיון, יש להחמיר עם המחבל ובכוונתנו להמשיך לפעול בכדי שאלו שמנסים לרצוח בנו לא יראו לעולם את אור השמש".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו