מבזקים

אבל בקהילה הוותיקה: ראש הקהל הלך לעולמו

בקהילה היהודית הוותיקה בעיר פראג נפרדים מראש הקהילה היהודית, שנפטר לבית עולמו לאחר שסבל ממחלה קשה

ברוך דיין האמת12.5.2019 | 21:19

"הפטירה שלו היא קשה" pixabay


בצ'כיה אבלים על פטירתו של יושב ראש הקהילה היהודית בפראג, יאן מונק שהלך לעולמו בגיל 72 לאחר שסבל ממחלה קשה.

בנוסף לתפקידו כיושב ראש הקהילה היהודית בפראג, הוא שימש מנהל האתר להנצחת קורבנות מחנה טרזינשטאט, הנמצא כ- 60 ק"מ מצפון לפראג, משם נשלחו למותם יותר מ-140 אלף יהודים בשנות הזעם של מלחמת העולם השנייה.

הוא נפטר היום בבוקר, ועל פי דיווחים באתרי חדשות בפראג, ב -27 שנים הוא הצליח להקים אתר שמאות אלפי אנשים מבקרים מדי שנה. הוא כיהן כראש הקהילה היהודית בפראג מאז שנת 2012.

"הוא היה אישיות בעלת חשיבות יוצאת דופן, שזכה לכבוד רב הן מבית והן בחו"ל. הפטירה שלו היא קשה, יהיה לנו מאד קשה מאוד להחליף אותו", כך אמר מנהל האנדרטה.

לדבריו, מונק השאיר חותם גדול, והיה האדריכל הראשי של האנדרטה. הוא הצליח לעצב מחדש באופן יסודי את כל התערוכות באנדרטה, וליצור דברים חדשים.

תחום אחר בו הוא היה פעיל, היה פעילות חינוכית שהתמקדה בעיקר בהכשרת מורים לקהילה היהודית.

מונק היה פעיל מאד במוסדות היהודיים, הוא הפך ליושב ראש הקהילה היהודית בפראג, ושל הפדרציה של הקהילות היהודיות בצ'כיה, ותרם תרומה משמעותית מאוד לפעילותם של ארגונים יהודיים, והגביר את המוניטין שלהם.

הקהילה היהודית בפראג הודיעה היום כי ההלוויה תיערך מחר, ביום שני אחר הצהריים, בבית הקברות היהודי החדש בפראג. הקהילה היהודית בפראג עתיקה מאד, ומונה כיום כ -1,500 חברים רשומים.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו