מבזקים

"איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב ע"ש טראמפ"

במהלך ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (ראשון) הכריז נתניהו בחגיגיות "הבטחתי שאנחנו נקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, אני מבשר לכם שאנחנו כבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה"

מדיני12.5.2019 | 18:46

אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לבקשה להאריך את זמן הרכבת הממשלה, "כמקובל בפעמים הקודמות בהרכבת הממשלה, אני מתכוון לבקש ארכה מנשיא המדינה".

נתניהו הסביר "ארכה כזו לא רק שהיא מקובלת, היא גם מתבקשת לאור אילוצי לוח הזמנים שנבעו מריבוי האירועים הפעם - חול המועד פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, יום העצמאות והאירועים הביטחוניים סביב רצועת עזה".

בדבריו הזכיר נתניהו את העברת השגרירות שהתרחשה לפני כשנה. "השבוע אנחנו מציינים שנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים. המעון הרשמי של שגריר ארה"ב גם הוא עובר לירושלים, ובכך למעשה מיושמת החלטת הקונגרס. אנחנו מאוד מעריכים את ההחלטה ההיסטורית הזאת של הנשיא טראמפ, כמו שאנחנו מעריכים מאוד את ההחלטה ההיסטורית שלו להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן".
 
ראש הממשלה הוסיף, "אני הבטחתי שאנחנו נקים יישוב על שמו של הנשיא טראמפ, אני מבשר לכם שאנחנו כבר איתרנו נקודה בגולן שבה יוקם יישוב חדש זה, והתחלנו בתהליך ההקמה. אני אביא את ההחלטה לאישור רשמי של הממשלה החדשה עם הקמתה".

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו