מבזקים

מפתיע: התפקיד החדש של הרב יאשיהו פינטו במדינה המוסלמית

8 חודשים אחרי פטירת האב"ד: אחרי כמה קהילות בישראל, אירופה וארה"ב - הרב פינטו בן ה-45 כובש יעד נוסף ומתמנה לרב הראשי של המדינה המוסלמית - מרוקו • אמש התקיים טקס ההכתרה בבית הכנסת 'בית אל' בקזבלנקה, בברכת מלך מרוקו ובהשתתפות מאות בני אדם

חדשות בעולם14.4.2019 | 07:47

רועי אלימה, פלאש 90

מינוי מפתיע: הרב יאשיהו יוסף פינטו, מי שהחל להפיץ תורה וקבלה במוסדות 'שובה ישראל' באשדוד וסחף אחריו המוני תלמידים ותומכים בישראל ובארה"ב, מונה לרבה הראשי של מרוקו במקום הגאון הישיש רבי אהרן מונסונגו, שהלך לעולמו לפני כשמונה חודשים בגיל 88.

הרב מונה אמש (מוצאי שבת הגדול) בטקס רשמי בבית הכנסת 'בית אל' בקזבלנקה, בברכתו של מלך מרוקו מוחמד השישי ובהשתתפות מאות בני אדם.

מינויו של הרב בשנת ה-45 לחייו, מקנה לו מעמד של שופט בית משפט עליון במדינה המוסלמית, וכן מעמד דיפלומטי. על פי הדיווח באתר news1, המהלך למינוי הרב פינטו לאב"ד מרוקו ארך כארבע שנים, כאשר המלך פועל אישית כדי שהמינוי ייצא לפועל והוא אף חתום על כתב המינוי.

הרב מתכוון להמשיך ולנהל את קהילותיו הנוספות ברחבי העולם בישראל, באירופה ובארה"ב ומידי פעם להגיע גם למרוקו.

במעמד נשא הרב פינטו דברים וגולל את התקופה הקשה אשר עבר בעשר השנים האחרונות, כאשר הוא מעניק שיעור באמונה וביטחון כי הקב"ה העמיד אותו בניסיון, והוא לא ידע מה צופן עתידו - והנה עתה הוא רואה כי מאת השם היתה זאת, שכעת הוא זוכה למעמד הרם בהקהילה היהודית במרוקו. כן הודה בנאומו למלך מרוקו, מוחמד השישי, על מינויו ועל הסיוע הקבוע שהוא ובכירי ממשלתו מעניקים ומגוננים על הקהילה היהודית.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו