מבזקים

ריקול בפישר-פרייס בעקבות מותם של עשרות תינוקות

דוח מיוחד קישר בין נדנדה מסוג Rock 'n Play למותם של 32 תינוקות מאז יצאה לשוק בשנת 2009 • החברה הסכימה לריקול מרצון אולם עמדה על כך שהמוצר בטיחותי, וכי התינוקות התגלגלו ממנו כאשר לא היו חגורים, או בנסיבות אחרות

בריאות13.4.2019 | 23:15

הודעת החברה בטוויטר הרשמי

יצרנית הצעצועים האמריקנית וחברת הבת של מאטל, חברת פישר פרייס, הודיעה על ריקול של 5 מיליון נדנדות-טרמפולינה מדגם רוק-אנד-פליי (Rock 'n Play), לאחר שנמצא קשר בין המוצר למותם של עשרות תינוקות.

הריקול הוכרז על ידי ועדת הגנת הצרכן של ארה"ב (CPSC) אתמול (ו'). באתר האינטרנט שלה כתבה הוועדה כי לפחות 30 תינוקות נפטרו בנדנדה מאז יצאה לשוק בשנת 2009.

חברת מאטל אישרה את הריקול, אולם עמדה על כך שהמוצר בטיחותי, וכי התינוקות התגלגלו ממנו כאשר לא היו חגורים, או בנסיבות אחרות.

"למרות שאנו עומדים מאחורי הבטיחות של כל המוצרים שלנו, לאור האירועים עליהם דווח, שבהם נעשה שימוש במוצר בניגוד לאזהרות והוראות בטיחות, החלטנו ביחד עם ועדת בטיחות המוצר לצרכן כי ריקול מרצון הוא הרעיון הטוב ביותר", נמסר מטעם החברה.

להערכת הוועדה, בריקול ייאספו בסביבות 4.7 מיליון נדנדות. על כל מי שרכש את הדגם להפסיק מיידית את השימוש במוצר, ולפנות לחברת פישר-פרייס לקבלת החזר כספי.

מוקדם יותר השבוע, האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) דחקה בקיום ריקול של המוצר, ומיתגה אותו כ"קטלני". "כאשר הורים רוכשים מוצר לתינוק או לילד שלהם, רבים מניחים שאם הוא נמכר בחנות, הדבר אומר שהוא בהכרח בטוח לשימוש, וכאמור, זה לא המקרה", אמר נשיא האקדמיה קייל יאסודה. עוד דיווחה האקדמיה על דוח של מגזין Consumer Consumer Report בארה"ב, אשר קישר את המוצר ל-32 מקרים של תמותת תינוקות.

גלובס

שתף כתבה זו