מבזקים

פרשת תזריע תשע"ט, RESERVE THE GOLD EDITION, יקב ברקן

מדור שבועי מרתק באדיבות מומחה היינות שרגא גבהרד | והשבוע: RESERVE THE GOLD EDITION, יקב ברקן

יין ואלכוהול5.4.2019 | 00:46

פרשת תזריע, ראש חודש ניסן תשע"ט, Reserve the Gold Edition , יקב ברקן

הציבור עדיין אינו יודע שאני לפעמים אוהב להיות עצלן, כמובן רק כשיש הזדמנות פז לכך, השבוע מצאתי אותה.

גיליתי בספר 'מי-זהב' רעיון ממש לאתר שלי 'העתק הדבק'.

אם אמליץ לצבור לראות שם עוד מאמרים יפים, אני סבור שהמחבר יסכים להעתקה הזו.

נאמר בפרשה: "ביום השמיני ימול בשר ערלתו".

ברית המילה אינה רק מצוה חשובה השקולה ככל המצוות, אלא עניינה כשמה, כריתת ברית עם הקב"ה.

יתר על כן, על ידה חלה קדושת ישראל על הרך הנימול, כדרך שחלה על אבותינו בהר סיני (כריתות ט/א).  

המושג 'בני-ברית' מגדיר את בני ישראל ומבדילם משאר כל אומות העולם.  זאת אומרת על ידי ה'ברית' בא ייחודם של ישראל לידי ביטוי.

התינוק הנכנס לברית, חלה בו עתה קדושת ישראל. פוצעים אותו, מקיזים את דמו, מכניסים אותו לסכנת חיים (גיטין נז/ב). הוא בוכה ובוכה [וכל עזרת הנשים מצטרפת לבכי], אז מטיפים יין לתוך פיו והוא נרגע.

זה סמל נפלא לכל מערכת חייו של היהודי. כפי שאומרים חז"ל: "צדיקים תחילתם ייסורים וסופם שלוה" (בר"ר סו/ד). שווה כל הכאב והצער בעולם הזה, כדי לזכות ליין המשומר בענביו בעולם הבא.

אכן דווקא על ברית המילה נאמר: "שש אנכי על אמרתך כמוצא שלל  רב" (תהילים קיט/קסב). 'שלל' הוא ביזת מלחמה. במלחמה נפצעים, מסתכנים, סובלים ומצטערים, רק כך אפשר לחזור עטורי שלל. הניצחון מצדיק את ההשקעה, לכן אומרים חז"ל שאת ברית המילה עושים  בשמחה (שבת קל/א).

בעזרת ה' בעוד שבועיים נסב לליל סדר ולארבע כוסות, את זה נעשה בלי לבכות, במפורש נאמר בתורה שבחג צריך לשמוח. זה אומר שצריך להתכונן, גם הכנה נפשית, זה מבואר בספרי המוסר והמחשבה, וגם הכנה מעשית, חלק ממנה עורכים אצל הקצב, ואת החלק האחר בחנות היין, שהרי אומרים חז"ל: "אין שמחה אלא בבשר ויין".

קשה לי לכתוב בפינה קטנה זו על מה אני ממליץ, כי הפעם צריך כבר לתכנן גם את חג הפסח, וזה יותר משתים שלוש שורות. אז אתמקד ביין לשבת, יין פשוט אך שווה את מחירו, לקראת חג הפסח הקרב, 'יקב ברקן' השיק מהדורה מיוחדת ומוגבלת לסדרת רזרב המוכרת והאהובה, 'Reserve the Gold Edition' תחת מהדורה זו מושק יין מענבי קברנה סוביניון אשר גדלו בכרם בן זמרה הנחשב לאחד מאזורי הגידול הטובים בארץ, היין נעים לשתיה יין עם גוף קל וטעמי פרי טובים.
40 ₪ כשרות: בד"צ בית יוסף, חוג חת"ס פ"ת.

לחיים, חודש טוב ושבת שלום!
שרגא גבהרד – יועץ בתחום הכשרותי והמקצועי ביין, סדנאות יין וסיורי יקבים: 052-6176201.
http://kosher-wine.co.il

לעמוד היקב

הרצאה ייחודית, מעניינת וטעימה."כשרות היין" "חשיבות היין". "יין בתורה". "תהליך עשיית היין". "איך מתאימים וטועמים יין". "נזקים בכרמים ויקבים" ועוד מגוון נושאים רבים ומעניינים, מלווה בטעימת יינות. מתאים לכל ציבור, לפרטים נוספים לחצו כאן

שתף כתבה זו