מבזקים

מקורות פלשתינים ברצועה: לירי הרקטות אל גוש דן אחראי ארגון הג'יהאד האיסלמי ולא חמאס

בין שני הארגונים יש בדרך כלל תיאום והג'יהאד לא נוהג לבצע ירי משמעותי כזה ללא אישור או לפחות יידוע של חמאס. • לדברי המקורות כוחות של חמאס פושטים כעת על בתים של פעילי הזרוע התבאית של הג'יהאד ומבצעים מעצרים

בטחוני14.3.2019 | 21:40

אילוסטרציה | פלאש 90

מקורות פלשתינים ברצועה אומרים כי לירי הרקטות אל גוש דן הערב (ה') אחראי ארגון הג'יהאד האיסלמי ולא חמאס. לדברי המקורות כוחות של חמאס פושטים כעת על בתים של פעילי הזרוע הצבאית של הג'יהאד ומבצעים מעצרים.

בחמאס לא הגיבו רשמית אך אחד מבכירי הארגון אומר כי חמאס לא אחראי לירי שכן הוא מנוגד למהלכים הנוכחיים מול ישראל. הבכיר ציין כי משלחת מצרית העוסקת בתיווך עם ישראל נמצאת בשעות אלה ברצועה וחמאס לא יסתכן בהשפלת המצרים באופן שכזה.

בין שני הארגונים יש בדרך כלל תיאום והג'יהאד לא נוהג לבצע ירי משמעותי כזה ללא אישור או לפחות יידוע של חמאס.

מקורות בטחון מוסרים כי לג'יהאד האיסלמי יש רקטות ארוכות טווח שבהן עשה שימוש גם בעבר. לדבריהם איראן סייעה לג'יהאד להשיג את הרקטות.

בכיר בחמאס אומר כי הארגון העביר מסר למצרים כי אינו אחראי לירי וכי הוא חוקר מי האחראי. חמאס מפנה כעת את מפקדותיו, הבסיסים ואפילו המשרדים מחשש לתקיפה ישראלית.

היום אחר הצהריים היו ברצועה הפגנות של אזרחים נגד שלטון חמאס על רקע המצב הכלכלי הקשה, הפגנות שפוזרו בכוח על ידי כוחות הבטחון של חמאס.

גלובס

שתף כתבה זו