מבזקים

מצלמות במחלוקת: עוד דוחות בוטלו

בעקבות פסיקת בית משפט מספטמבר אשתקד, לפיה מצלמות המהירות אינן אמינות ולא ניתן להרשיע על פיהן נהגים, בירושלים זוכו עוד שני נהגים מעבירת נסיעה במהירות מופרזת. האם מדובר בבשורה לנהגי ישראל?

רכב ותחבורה10.3.2019 | 23:24

נתי שוחט, פלאש 90

בעקבות זיכוי נהגים שתועדו במצלמות מהירות בעכו, המדינה חזרה בה היום (ראשון) מאישומים שהוגשו נגד נהגים אחרים בירושלים. הפסיקה עלולה להשפיע על נהגים רבים ועל תיקים נוספים שמתנהלים כעת נגד הנהגים.

בחודש ספטמבר בית המשפט בעכו זיכה נהגים מעבירת מהירות, וקבע שהמדינה לא הצליחה להוכיח שהמצלמות הן כלי מדידה אמין דיו להרשעה. בבית המשפט בירושלים התביעה חזרה בה מאישום שהוגש כלפי שני נהגים שנתפסו במצלמת מהירות.

במשפט בירושלים דרשו התובעים להציג לא פחות מ-36 עדים, אשר יגנו על אמינות המצלמות. זאת בשל החשש לזיכוי נוסף בתיק הזה. אך בית המשפט לא אישר את הוספת העדים בדיעבד, ולכן הנאשמים זוכו.

עורכי הדין שייצגו את הנהגים, צבי ויטקין וספי גבאי, מסרו לנהגים בישראל: "אפשר ויש מה לעשות, לא לקבל את הדו"ח כתורה למשה מסיני, ניתן להתמודד איתו בצורה ראויה".  עוד הוסיפו עורכי הדין: "ככל שמציגים יותר כשלים כך בית המשפט מתייחס בצורה מקילה לנאשם".

על פי עמדת המדינה, שהוצגה על ידי נציג התביעה בדיון, "כאשר בית משפט כל שהוא ברחבי הארץ נותן את פסיקותיו בוודאי שיש השלכות רוחב". לפיכך, אמר הנציג: "המאשימה סבורה כי תתקשה להוכיח את העבירות אשר נאכפו באמצעות מערכת א' 3 וזאת בשל נסיבות שנוצרו רק לאחר הכרעת בית המשפט בעכו. לכן תבקש להודיע המאשימה על חזרה מאישום בתיקים אלו".

mako

שתף כתבה זו