מבזקים

האם נתניהו עומד לבקר במרוקו?‎

השמועות בכלי תקשורת במרוקו, לגבי ביקור צפוי של נתניהו במדינה, לא פוסקות. אך בממשלת מרוקו לא מגיבים ומוסרים: לא נתייחס לשמועות". גם בלשכת נתניהו לא מאשרים ביקור במדינה שאין לנו עמה קשרים דיפלומטיים

מדיני3.2.2019 | 21:14

משה מילנר, לע"מ

הבליץ המדיני של רה"מ יגיע למרוקו? בימים האחרונים כלי התקשורת במרוקו ובשכנותיה עסוקים בשאלה: האם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מתכוון לבקר במדינה? מוסטפה אל-חליפי, שר התקשורת המרוקאי, נשאל לגבי הביקור בסוף השבוע ומסר: "לא נתייחס לשמועות".

בשבוע שעבר דיווחו מספר אתרים בתוניסיה ובאלג'יריה שנדחתה בקשה של לשכת ראש הממשלה לטוס בשמי המדינות, בדרך לביקור בבירת מרוקו רבאט. על אף שאלא ברור אם בקשה כזו הוגשה, העיסוק בה נמשך.

מספר ימים לפני כן ביקרה במרוקו משלחת יהודים-אמריקנים שבראשה עומד מקורב לטראמפ. אירוע זה גם הוא הזין את השמועות בדבר ביקור ישראלי במדינה.

כבר לפני יותר משבוע פורסם בחדשות שאתר מרוקאי נחשב דיווח על מגעים מתקדמים בין הממשלות לביקור רה"מ במרוקו. עם זאת, בלשכת ראש הממשלה לא מסרו אישור או הכחשה של הביקור הצפוי, ואמרו כי הם אינם מתייחסים לדיווחים על מגעים עם מדינות שאין לישראל יחסים דיפלומטיים עמן.

mako

שתף כתבה זו