מבזקים

הבן דוד מרוסיה גילה: יש לי משפחה במאה שערים - הסיפור המלא 

זה נראה כמו חלום אך משפחות ברוין ושישא הירושלמיות גילו כי יש להם בן דוד מרוסיה שאביו כביכול נהרג בשואה 

חרדים31.12.2018 | 12:33

חסידות תולדות אהרן במאה שערים צילום: שוקי לרר


משפחות ברוין ושישא מחסידות תולדות אהרן בירושלים הם מהמשפחות מפורסמות, בימים האחרונים הם גילו כי יש להם בן דוד ראשון המתגורר ברוסיה שבכל השנים חשבו שדודם ר' חיים בראון נהרג בשואה האיומה ולא שרד. 

הסיפור המלא והמרגש מתפרסם כעת ב'בחדרי חרדים'. אבי משפחת בראון בארץ היה החסיד ר' אשר אנשיל בראון ז"ל, שעלה לישראל יחד עם שתי אחיותיו שניצלו מהשואה, ר' אנשיל התגורר בצפת אחיותיו בתל אביב והוא פגש בצפת לראשונה את הרבי בעל ה'דברי אמונה' מתולדות אהרן זצ"ל, שאף נתן לרבי את דירתו וברבות הימים קרא לו לבוא להתגורר בירושלים. 

הרב בראון הקים משפחה לתפארת, בנו ר' שמעון ברוין מעסקני החסד המפורסמים ביותר בעולם הבריאות הוא משמש כיו"ר ארגון 'יד אברהם' לצד חתנים נוספים משפחת שישא ועוד כשלמשפחה חקוק תמיד שהיה עוד אח חיים בראון שנרצח בשואה האיומה ואף שמו נחקק בשם הי"ד על מצבת ר' אנשיל שנפטר לפני כ 13 שנה. 

לפני 12 שנה הכניס הנכד הרב שישא את שמות המשפחה באתר יוחסין בעיקר את משפחת שישא המיוחסים לחתם סופר, בין היתר הכניס גם את משפחת אמו בראון בכדי לבדוק את ענפיה של המשפחה מאז ועד לפני כמה ימים הוא לא קיבל שום תגובה. 

שישי לא ידע כי ברוסיה שוכן לו גיקוב'ס בראון חיפש את קרוביו שחיפש את שם סבו ר' דוד לייב בחיפוש עלה לו השם אשר אנשיל בראון הלה ניסה מספר פעמים להגיע לאדם שהכניס את הפרטים כשבסופו של דבר הוא יוצר קשר עם ר' יעקב אליעזר שישא גם איש חסד מפורסם בירושלים שמחזיק מאות יתומים ואלמנות והוא השאיר פנייה באתר של הארגון 'טוב וחסד' ומשם נוצרה השיחה המשותפת שמתנהלת באמצעות מיילים. 

שורת התכתבויות עם גיקו'בס נערכו כאמור במייל שג'יקובס שולח תמונות והם שולחים תמונות שנמצאים ברשותם, כל הפרטים מגיעים לכך שמאחורי המייל נמצאים בני דודים אובדים משני הצדדים. 

האחים לבית שישא לא האמינו וביקשו ראיות שהוכיחו את השמות ההונגרים שנשלחו בזה אחר זה מרוסיה כולל שמות של אחים נוספים שנספו בשואה האיומה. 

בקרוב יתאחדו משפחת ברוין ושישא מירושלים ויפגשו עם הבן דוד האובד. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו