מבזקים

950 מיליון שקלים: זו עלות בניית הקמפוס של 'מובילאיי'

אפקון בניה חתמה על הסכם עם חברת מובילאיי טכנולוגיות ולפיו היא תתכנן ותקים את קמפוס המשרדים והמעבדות החדש של מובילאיי בירושלים בהיקף של כ-950 מיליון שקל

כלכלי5.12.2018 | 18:00

ארכיון | יונתן זינדל, פלאש 90

אפקון החזקות דווחות כי חברת הבת אפקון בניה בע"מ, אשר נבחרה לפני כשבועיים כקבלן המועדף על ידי חברת מובילאיי לתכנון והקמת הקמפוס העולמי החדש של החברה בהר החוצבים בירושלים, חתמה על הסכם לביצוע העבודות מול חברת מובילאיי. על ההסכם חתמו מצד אפקון היו"ר מר ישראל רייף והמנכ"ל מר ירון קריסי, ומצד מובילאיי חתם סמנכ"ל התפעול מר קובי אוחיון.

הקמפוס מהווה קומפלקס מבנים הכוללים את משרדי החברה, מעבדות המו"פ, ואת כלל השירותים הנדרשים לתמיכה במנהלי, מהנדסי ועובדי החברה. את הפרויקט תכנן האדריכל פרופ' משה צור. חברת ווקסמן גוברין גבע ליוותה עד כה את הליך התכנון, הרישוי והחפירה כחברת הפיקוח והניהול. שטח המבנים יעמוד על כ – 135 אלף מ"ר ומועד האכלוס הסופי צפוי בראשון לאוקטובר 2022.

היקף הפרויקט במעמד החתימה עמד על כ-950 מיליון ש"ח, אפקון בניה תחל בתכנון מפורט של הפרוייקט, ובכלל זאת ייעול התכנון (Value engineering). אפקון תשלים בחודשים הקרובים את התכנון, כאשר הצפי לתחילת עבודות אפקון באתר הינו 1.3.2019.

ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות: "קבוצת אפקון שמחה וגאה להיות צד להסכם התכנון וההקמה של הקמפוס העולמי של חברת מובילאיי. מדובר בפרוייקט יחודי ומוביל, ואחד מהגדולים שיבוצעו בשנים הקרובות בישראל. בחירתה של אפקון משקפת את מיצובה של אפקון כאחת מחברות התשתית הגדולות והמובילות במשק. הפרויקט הנ"ל מהווה המשך ישיר לצבר פרוייקטים אשר זכתה בהם קבוצת אפקון בחודשים האחרונים בהיקף כולל של כ – 1.5 מיליארד ש"ח, צבר אשר מעיד על אמון היזמים בחוסנה וביכולתה של קבוצת אפקון להביא לידי מימוש פרוייקטים מורכבים בלוחות זמנים, באיכות ובתקציב עליהם התחייבה".

מחברת מובילאיי נמסר: "חתימת החוזה הינה ציון דרך משמעותי בבניית הקמפוס שיהווה את מרכז הפיתוח העולמי של החברה בירושלים. הקמפוס מתוכנן לאכלס 2500 עובדים עם אפשרויות הרחבה במידה ויעלה הצורך. השלמת הפרוייקט תאפשר לחברה לתת לעובדיה תנאים שעומדים בקנה אחד עם החברות המובילות בשוק בדרך להגשמת חזון הרכב האוטונומי".

ביזנעס

שתף כתבה זו