מבזקים

גורם ביטחוני: הסיכוי להסלמה נמוך

גורם ביטחוני בכיר העריך הערב כי הסיכוי להסלמה מול חיזבאללה בצפון דווקא ירד, בעוד העבודות לחשיפת המנהרות שחצו לשטח ישראל נמשך. רה"מ למזכ"ל האו"ם: "תמכו בסנקציות על חיזבאללה, תגנו את הפרת הריבונות"

בטחוני5.12.2018 | 21:53

המפגש המשולש, דובר צה"ל

בעוד העבודות לחשיפת מנהרות חיזבאללה בסמוך לגדר הגבול עם לבנון נמשכות, גורם בכיר במערכת הביטחון אומר הערב (רביעי) כי החשש מהסלמה בצפון דווקא יורד ביממה האחרונה. לדבריו, בחיזבאללה הופתעו מאוד מאיתור המנהרות, אותם צה"ל פועל לחשוף, אך בארגון עדיין מצפים לראות מה יודעים בישראל. לפי ההערכה, קיימות לפחות כמה מנהרות.

לדברי אותו גורם ביטחוני בכיר, בצה"ל מגבירים את המאמצים במטרה לחשוף מנהרות נוספות. בינתיים צה"ל אוחז במנהרה אחת, אך קיים חשש שמערכת מזג האוויר המתקרבת והגשמים הצפויים יעכבו את העבודות.

במקביל, ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו שוחח הערב עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, והפציר בו לגנות את הפרת הריבונות הישראלית. נתניהו עדכן את גטרש בפרטי מבצע "מגן צפוני" ואמר כי הוא רואה בחומרה רבה את ההפרה הבוטה של הריבונות הישראלית ושל החלטה 1701 של מועצת הביטחון באו"ם. נתניהו הבהיר בפניו כי מדובר בחלק מהתוקפנות האירנית באזור.

בנוסף, ראש הממשלה אמר למזכ"ל האו"ם כי על הקהילה הבינלאומית להצטרף לדרישה להפעלת סנקציות מוגברות על חיזבאללה בעקבות האירועים האחרונים.

מוקדם יותר היום, נציגי צה"ל וביניהם ראש חטיבת קשרי חוץ תת-אלוף ארז מייזל, השתתף במפגש משולש שתוכנן מראש עם מפקדי יוניפי"ל ונציגי צבא לבנון. במוקד המפגש הציג הצוות הישראלי את חשיפת המנהרה ההתקפית של חיזבאללה שנחפרה מלבנון לישראל. במפגש, צה"ל הביע את מחאתו על הפרה חמורה של הריבונות הישראלית ושל החלטה 1701.

mako

שתף כתבה זו