מבזקים

בית הכנסת עלה באש: 7 ספר תורה נשרפו

עדיין לא ברור כיצד קרה. בית הכנסת המפורסם בקייפטאון שבדרום אפריקה עלה באש וניזוק קשות. למרבה הצער, שבעה ספרי תורה נשרפו כליל, אולם בחסדי שמים אין נפגעים בנפש • המשטרה חוקרת

חדשות בעולם5.12.2018 | 12:53

Yeshiva world news

שריפה אדירה פרצה אמש (שלישי) בבית הכנסת 'מורשה' בסי פוינט, קייפטאון, שבדרום אפריקה - התוצאה קשה מנשוא. שבעה ספרי תורה נשרפו כליל.

למרבה הנס, לא היו נפגעים בנפש, אולם כאמור, נזק כבד נגרם לבית הכנסת, שבעה ספרי תורה נשרפו בלהבות הענק, עשרות ספרים וטליתות הוצאו מבית הכנסת לאחר שניזוקו, את הטליתות תלו מתפללי בית הכנסת על מתקני ייבוש, לאחר שנרטבו ממימי הכיבוי.

עד ראיה סיפר כי "דמעות זלגו מפני האנשים, תוך שהם יוצרים שרשרת אנושית, כדי לנסות להציל ספרי קודש מבית הכנסת הבוער. מיד כשנודע על שריפת שבעת ספרי התורה, רב בית הכנסת אמר קדיש".

מועצת הקהילה היהודית פירסמה הודעה ותודה גדולה לאנשי כיבוי האש, על "גבורתם הגדולה כשהם נלחמו בלהבות הגדולות, ועשו כל מאמץ כדי להציל את כל ספרי הקודש וחפצי הדת האחרים".

על פי הדיווח באתר Yeshiva world news, בית הכנסת פרסם הודעה לאחר שהאש כובתה, בה נאמר, "אנא הצטרפו אלינו למניין שחרית בשעה 6:30, מחוץ לבית הכנסת האהוב, בואו נעמוד יחד כקהילה, נאחל שהאור של חנוכה יאיר את החושך הנורא הזה".

משטרת דרום אפריקה חוקרת את אירוע השריפה הגדולה, על פי חקירה ראשונית האש לא הוצתה בכוונה וההערכה היא כי היא פרצה כתוצאה מנרות חנוכה שהודלקו בבית הכנסת.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו