מבזקים

זעזוע עמוק: אלמונים תלו ראש 'דבר אחר' סמוך לבית כנסת

הלם וחלחלה: אלמונים תלו הבוקר (שישי) ראש של חזיר בכניסה לבית הכנסת "סוכת שאול" ברמת השרון | המתפללים שהגיעו בשעה מוקדמת לתפילת שחרית נחרדו לגלות את ראש ה'דבר אחר' | הרקע: הסתה חמורה נגד הציבור הדתי והחרדי בעיר בתקופה האחרונה

חדשות בארץ9.11.2018 | 10:05

דוברות המשטרה

מתפללי בית הכנסת הספרדי "סוכת שאול" ברמת השרון, נחרדו הבוקר לגלות בפתח בית הכנסת ראש של 'דבר אחר' שנתלה בידי אלמונים ככל הנראה בשעת לילה מאוחרת.

הרקע למעשה הנפשע, נעוץ בהסתה חמורה שמתנהלת בתקופה האחרונה בעיר, נגד שומרי התורה והמצוות, ובני הציבור הדתי והחרדי, במסגרת מערכת הבחירות לרשות המקומית.

ממשטרת ישראל נמסר, "לפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרת ישראל על תלית ראש חזיר בכניסה לבית כנסת בעיר. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום. נסיבות האירוע נבדקות. נפתחה חקירה".

כזכור, בצל הבחירות לרשויות המקומיות – רכבו של הרב מרדכי מן רב הושחת בין שישי לשבת ברמת השרון. על הרכב רוססה הכתובת "חרדים לבית", וכן נופצו שמשות.

מטעמו של ראש העיר, אבי גרובר, נמסר כי הוא "מוקיע את השחתת רכבו של רב שכונת קריית יערים, והורה לכל הגורמים לשתף פעולה עם חקירת המשטרה בנושא". עוד הוסיף ראש העיר כי "מעשה אלים שכזה סותר את ערכי הדמוקרטיה, הסבלנות והכבוד ההדדי שאפיינו את רמת השרון בה נולדתי וגדלתי, ונפעל בנחרצות כדי להוקיע ולמנוע בעתיד אירועים מעין אלו"

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו