מבזקים

ההסכם נחתם, אבל הפועלים ממשיכים להיהרג באתרי בנייה ושיפוצים

הפועל הוא תושב איכסאל בן 53, שעסק בעבודות שיפוצים בחיפה ● שלשום נחתם הסכם בין ההסתדרות לבין משרדי האוצר, השיכון והעבודה, בנוגע להגברת הבטיחות באתרי הבנייה

חדשות בארץ8.11.2018 | 11:39

מד"א

פועל בניין נהרג הבוקר ברחוב סייפן בחיפה, בעת שעסק בעבודות שיפוצים. על פי דיווח המשטרה, הפועל הוא תושב איכסאל בן 53. הוא נפגע בראשו לאחר שחלק מתקרת המבנה קרסה, וגורמי רפואה שהגיעו למקום קבעו את מותו.

מתחילת השנה נהרגו 40 איש באתרי בנייה, בהם 38 פועלים ושני עוברי אורח.

נזכיר כי שלשום נחתם הסכם בין ההסתדרות לבין משרדי האוצר, השיכון והעבודה, בנוגע להגברת הבטיחות באתרי הבנייה.

עו"ד הדס תגרי מהקבוצה למאבק בתאונות בניין מסרה: "שלשום נחתם הסכם בין הממשלה לבין ההסתדרות לנקיטת שורה של צעדים לקידום בטיחות העובדים. על אף החשיבות וההישגים שבהסכם זה - שהעת ליישומם עוד ארוכה - מהלכים משמעותיים נעדרים ממנו ובפרט כאלה שיש בהם פוטנציאל לשינוי בטווח הקצר. המרכזי שבהם הוא יצירת סנקציה מרתיעה מפני הפרות בטיחות, וזאת נוכח כישלון מהלך הטלת הקנסות הכספיים בו התפאר משרד העבודה בשנה החולפת. ההפקרות הבטיחותית באתרי הבנייה ממשיכה להרקיע שחקים ואין מרתיע, כפי שעולה מכך ששוב ושוב מוצאים צווי בטיחות באתריהן של אותן חברות קבלניות ואף באותם אתרים ממש.

"הקבוצה למאבק בתאונות בניין דורשת זו עת ארוכה את הסמכת מפקחי הבטיחות של מנהל הבטיחות התעסוקתית העדים להפרות בטיחות חמורות או חוזרות באתרי בנייה להפסיק לאלתר את העבודות באתר לפרק זמן ממושך של חודש לפחות. רק עצירת הבנייה תבהיר לקבלנים וליזמים כי הציבור אינו מוכן להשלים עם המשך היפגעותם הנרחבת של עובדים, וכי אם לא ינקטו בכל הצעדים הנדרשים למניעתה - לא יוכלו להמשיך ולפעול". 

גלובס

שתף כתבה זו