מבזקים

דרמה במירוץ בירושלים: אגודת ישראל צפויה לתמוך בליאון

למרות שאגודת ישראל בדרכה לתמוך במועמדות ליאון לראשות י-ם, כפי שנודע ל"כיכר השבת", במטה ליאון מבהירים: נעמוד בסיכומים - רק בתנאי שתהיה עבורו הצבעה סוחפת בריכוזים החסידיים

מקומי7.11.2018 | 19:59

יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר סאגה ממושכת ומתיחות חסרת תקדים בין דגל התורה לאגודת ישראל, צפויה אגודת ישראל להודיע על תמיכה רשמית במועמדותו של משה ליאון לראשות העיר.

בשעה האחרונה (רביעי) הסתיימה ישיבה ממושכת של 'ועדת ה-8' של אגודת ישראל, בה השתתפו נציגי הסיעה החסידית, במהלכה כפי שנודע ל"כיכר השבת" הם קיבלו מסר ממזכיר מועצת גדולי התורה הרב יעקב ולצר, כי יש להביע תמיכה במועמדותו של משה ליאון, בכפוף להסכם שצפוי להיות מושג איתו.

כזכור, בצהריים נחשפה ב'כיכר השבת' פגישתם של נציגי 'אגודה' עם אבי אבוחצירא, מקורבו של משה ליאון, בלשכתו של יוסי דייטש ב'כיכר ספרא' - פגישה שנועדה לסגור קצוות אחרונים לקראת תמיכת החסידים בליאון.

יצוין, כי למרות שמפלגת אגודת ישראל מחזיקה רק בשלושה מנדטים, הרי שהיא צפויה לקבל תיקים נחשקים במידה ומשה ליאון ינצח, ביניהם: תיק תכנון ובנייה ליוסי דייטש, נציג 'שלומי אמונים', תיק תרבות תורנית למיכל הלברשטאם נציג חסידות בעלזא ותיק ניהולי כלשהו ליוחנן ויצמן נציג חסידות גור.

עם זאת, בכירים במטה ליאון מאשרים בשיחה עם "כיכר השבת", כי במידה ויתברר למפרע כי לא הייתה הצבעה בשכונות החרדיות החסידיות עבור משה ליאון, ההתחייבויות לתיקים ולתפקידים יוטלו בספק.

בנוסף, מסתמן כי כבר מחר תתפרסם ביומונים של אגודת ישראל תמיכה רשמית במועמדותו של משה ליאון.

כידוע, המתיחות בין נציגי החסידים לבין משה ליאון, נגרמה בשל התמודדותו בסיבוב הראשון מול נציגם יוסי דייטש, כשמתיחות זו החריפה בשל ניצחון ליאון - שהושפע מתמיכת 'דגל' הליטאית שאף הביסה אלקטורלית את אגודת ישראל בתוצאת ה-6-3 המפורסמת.

בתוך כך, הערב הודיעה סיעת הבית היהודי, השווה כשני מנדטים בירושלים, על תמיכתה במשה ליאון. היו"ר חגית משה צפויה לקבל את תפקיד הסגן ותיק החינוך.

כיכר השבת

שתף כתבה זו