מבזקים

ההישג של טראמפ והנציג החדש של החרדים

אלו לא התוצאות להן ייחל הנשיא טראמפ, אך לפחות חצי משאלה התגשמה - הצליח לשמר את הרוב בסנאט | עם זאת, בקונגרס הקרב ימשיך להיות קשה ומאתגר | ובקרב החרדים? חבר סנט חדש נכנס. המועמדת החרדית הפסידה

חדשות בעולם7.11.2018 | 07:50

מתוך טוויטר

בתום יום ההצבעה ברחבי ארה"ב, מתבררות בשעתיים האחרונות התוצאות: הדמוקרטים ניצחו בקונגרס אך הפסידו בסנאט.

הנשיא דונלד טראמפ, ימשיך לשלוט בסנאט באמצעות הרוב לרפובליקנים, אך בקרב על בית הנבחרים האמריקני - הדמוקרטים ניצחו.

בקונגרס, לפחות 23 מושבים רפובליקניים עברו לדמוקרטים ומסתמן כי יהיו להם יותר מ-218 מושבים, המספר הדרוש לשליטה בבית הנבחרים. לתוצאה תהיה השפעה גדולה על הרפורמות אותם מנסה טראמפ לקדם, מאחר והדמוקרטים ינסו לעשות הכל כדי לחבל לטראמפ בתוכניות.

בסנאט הצליחו הרפובליקנים במשימה והצליחו לשמר את הרוב שלהם. הם הבטיחו לפחות 10 מושבים מתוך ה-33 שעמדו לבחירה, הם צפויים לזכות במושבים נוספים, לאחר שכבשו לפחות שני מושבים של סנאטורים דמוקרטים.

טראמפ עצמו חגג וצייץ בטוויטר: "הצלחה אדירה הלילה, תודה לכולם".

טראמפ והרפובליקנים ימשיכו לשלוט בסנאט, אך בקונגרס הם ימררו לנשיא טראמפ את החיים, באמצעות הקמת ועדות שיקשו על חייו של הנשיא. כמו ניסיון לקדם הדחה שלו מהנשיאות, אך ככל הנראה המהלכים שלהם לא יצלחו.

תוצאות מספקות בקרב החרדים

שמחה פלדר החרדי, ימשיך לכהן כחבר בסנאט של מדינת ניו יורק, פלדר נתמך על ידי האדמו"ר מהר"א מסאטמר. נזכירף בחג הפסח האחרון דיבר האדמו"ר בשבחו של פלדר, על כך שדאג שהתקציב של מדינת ניו יורק לא יעבור, אם לא יורידו את הסעיף שפוגע בתקציב החינוך החרדי.

חרדי נוסף בשם שמחה אייכנשטיין, יכהן גם הוא כחבר בסנאט של ניו יורק, ויחליף את דב הייקינד שפרש אחרי 30 שנה.

מתמודדת חרדית נוספת נעמי לוין, שניסתה להכנס למועצת העיר ניו יורק לא הצליחה לנצח, על אף הקמפיין המאסיבי שניהלה.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו