מבזקים

לאחר 56 שנה: אותרה גופת הטייס הישראלי

נמצאה גופתו של טייס חיל האוויר סגן יקיר מרדכי נווה לייפר ז״ל, לאחר 56 שנים בהן נחשב חלל צה״ל שמקום קבורתו אינו נודע. הגופה נמצאה במסגרת מבצע מיוחד שנערך

חדשות בארץ6.11.2018 | 16:04

צה"ל

היום (שלישי) לאחר עשרות שנים של חיפושים, הכריז ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז, על איתור שרידי גופתו של טייס חיל האוויר, סגן יקיר מרדכי נווה לייפר ז״ל, לאחר 56 שנים בהן נחשב חלל צה״ל שמקום קבורתו אינו נודע.

לפני עשרה ימים, במסגרת מבצע לאיתורו, התגלו שרידי גופתו בין שברי המטוס בכנרת והם הועברו למכון לרפואה משפטית.
שרידיו של יקיר ז״ל נמצאו במהלך מבצע לאיתורו בכנרת בהובלת חיל האוויר ובשיתוף עם אגף כוח האדם, ענף לאיתור נעדרים ויחידות נוספות.

סגן יקיר נווה ז״ל, שירת כטייס ומדריך טיסה בחיל האוויר. בשנת 1962 במסגרת טיסת הדרכה, התרסקו בכנרת סגן יקיר נווה ז״ל, מדריך בבית הספר לטיסה, ופרח טיס, סמל עודד קוטון ז״ל.

גופתו של פרח הטיס, סמל עודד קוטון ז״ל אותרה כשנה לאחר התאונה, אולם סגן יקיר נווה ז״ל לא נמצא ומקום קבורתו אינו נודע עד לעצם היום הזה.

ב-16 באוקטובר 2018, החל מבצע החיפושים ה-12 אחר יקיר ז״ל בכנרת. חיל האוויר ביצע את החיפושים בעזרת טכנולוגיות חדישות ומתקדמות של חברה הנבחרה על-ידי משרד הביטחון לספק את הציוד הימי הנדרש לשאיבה מקרקעית הכנרת באתר התאונה.

לאורך השנים חיל האוויר נמצא בקשר רציף עם המשפחה השכולה ועדכן אותה בכל שלבי המבצע. יקיר ז"ל היה בן 23 במותו. פרטי לווייתו ימסרו בהמשך.

כיכר השבת

שתף כתבה זו