מבזקים

מסתמן: אגודת ישראל לא תתמוך בלסרי; כיסאו בסכנה

בעוד שמתרבים הדיווחים על מגעים מתקדמים בין המועמדים לראשות העיר אשדוד לאיחוד כוחות מול ראש העיר לסרי בבחירות הקרובות, מגיעה מכה נוספת - מכיוון החסידים

מקומי12.10.2018 | 12:49

פרסום ראשון: וועדת הרבנים המקומית באשדוד מטעם אגודת ישראל, שמונתה לעסוק בשאלת ההכרעה לבחירות לראשות העיר, עומדת להכריע באופן סופי שלא לתמוך בלסרי, זאת בעקבות ריבוי חילולי השבת בתקופת כהונתו.

המשמעות המיידית היא, שלסרי לא יוכל להשיג את הניצחון בסיבוב הראשון, כיון שלפי הסקרים המקצועיים אין לו את 40 האחוזים הדרושים כדי לנצח את הבחירות. בסיבוב שני, מעריכים בעיר, כי לסרי יפסיד כמעט לכל מועמד שיתייצב נגדו.

הצרות ללסרי לא מסתכמות בכך: במקביל, מדווח עוד בעיר, כי בימים אלה מתקיימים מגעים קדחתניים בין מועמדי האופוזיציה בעיר, הלן גלבר, אלי לחמני וסניה כצנלסון, על הסכמות להסרת מועמדות בפני מי שיש לו את הסיכויים הטובים ביותר לנצח את לסרי.

אם לבחון לפי עיקר הסקרים, נראה כי המועמדת הלן גלבר היא זו שתעלה לסיבוב שני מול לסרי, ואז אולי תזכה גם לתמיכה החרדית ותנצח אותו.

מסקר שנערך על ידי מכון מאגר מוחות בחודש שעבר עבור הלן גלבר, עולה כזכור כי לסרי זוכה ל42% אחוזי תמיכה אם אגודת ישראל צטרף לש"ס בתמיכה בו, אחריו הלן גלבר עם 23%, סניה כצנלסון עם 19% ואלי לחמני עם 16%.

עוד עלה מהסקר, כי אחוזי ההצבעה בעיר צפויים לטפס באופן דרמטי. 62% ענו בוודאות כי יבואו להצביע, נתון שעלול להעמיד בסיכון מסוים את המנדט הרביעי של אגודת ישראל וש"ס.

כיכר השבת

שתף כתבה זו