מבזקים

"טראמפ מנסח תשובות לחוקר המיוחד"

התפתחות דרמטית בחקירת המעורבות הרוסית: רשת CNN דיווחה כי הצוות המשפטי של נשיא ארה"ב קיבל שאלות כתובות מהחוקר המיוחד רוברט מולר - והחל לגבש תגובות מפורטות. טרם נקבע אם טראמפ יאפשר לחוקר לראיין אותו

חדשות בעולם11.10.2018 | 23:48

הבית הלבן

הצוות המשפטי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נערך למתן תשובות לשאלותיו של החוקר המיוחד רוברט מולר, כך לפי גורמים המעורים בחקירתו של התובע המיוחד. על פי הדיווח של רשת CNN, מדובר בהתפתחות משמעותית לאחר חודשים של משא ומתן בין הצדדים, ואיתותים כי חקירתו של מולר עשויה להתקרב לשלביה הסופיים בכל הקשור לחלקו של טראמפ במעורבות הרוסית בבחירות ב-2016.

השאלות של מולר מתמקדות בעיקר בקשר האפשרי בין הנשיא ומקורביו לגורמים רוסיים שניסו להתערב במערכת הבחירות האחרונה. עורכי דינו של טראמפ מכינים תשובות כתובות לשאלות, הנשענות בחלקן על מסמכים שכבר נמסרו בעבר לצוותו של מולר.

בצוותו של מולר לא מתחייבים כי סבב שאלות זה יהיה סוף הפסוק בעניינו של טראמפ, ומשאירים פתח לסבבים נוספים של שאלות בעקבות התשובות שיימסרו. עם זאת, טרם הוסכם האם הנשיא עצמו ייחקר, באופן אישי, על ידי החוקרים – שבודקים גם האם פיטוריו של ראש ה-FBI בעבר, ג'יימס קומי, נחשב לשיבוש חקירה.

טראמפ עצמו הביע בעבר נכונות לשבת עם צוותו של מולר ולהשיב לשאלותיו. "זה נראה לי מגוחך שאצטרך לעשות זאת כשכולם אומרים שלא היה תיאום – אבל אעשה מה שנחוץ כדי לסיים עם זה", אמר ביום חמישי בשיחה טלפונית עם רשת פוקס ניוז. עם זאת, עורכי דנו הביעו בעבר התנגדות חריפה למהלך מסוג זה, מחשש שיפליל את עצמו.

עורך הדין הבכיר ביותר בצוותו של טראמפ, ג'ון דאוד, התפטר במרץ האחרון, ועל פי דיווחים הסיבה לכך היא אמונתו כי טראמפ לא יקשיב לעצתו להימנע בכל מחיר מישיבה עם החוקרים. במקומו נשכר רודי ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק ותומך נלהב של טראמפ, שתקף בחריפות את חקירתו של מולר.

mako

שתף כתבה זו