מבזקים

תלונה: נוסעים מזדמנים משלמים עד פי שניים ל'אגד'

ארגון 'תחבורה בדרך שלנו' התלוננו: פערי תעריפים בין המפעילים השונים בקווי עפולה-טבריה • מחזות אבסורדיים: המונים ממתינים, אוטובוסים חולפים על פניהם, אך הם 'כבולים' לכרטיס החברה שנסעו בה עד לאותו קטע-דרך

רכב ותחבורה11.10.2018 | 14:46

אוטובוס של סופרבוס | צילום: 'תחבורה בדרך שלנו'

פועלים לתיקון פערי המחירים בקווי עפולה-כפר תבור-טבריה: ארגון ״תחבורה בדרך שלנו״ יזם פניה למשרד התחבורה במטרה להשוות את מחירי הנסיעה בין עפולה לכפר תבור וטבריה, פער של עד פי שניים במחיר הנסיעה בקווי ״אגד״ לעומת החברות האחרות. פער זה יוצר פגיעה קשה בניידות של המשתמשים בין היעדים, שאינם רוכשים כרטיסים תקופתיים כברירת מחדל.

בתחבורה בדרך שלנו מציינים כי נוצר מצב אבסורדי, שבו נוסעים ממתינים זמן רב בתחנות המוצא על מנת לשלם מחיר מופחת באותו קטע-דרך. יצוין כי בין יעדים אלה פועלים מספר קווי אוטובוס, על ידי שלושה מפעילים שונים: "אגד", "נתיב אקספרס" ו“סופרבוס“. בניגוד לנהוג במטרופולינים במרכז הארץ, כרטיס הנסיעה הבודדת אינו מאפשר מעבר בין המפעילים ולכל מפעיל יש מחירון שונה לקווים שלו, למרות שאותם הקווים משרתים גם את אותם היעדים.

כך לדוגמא, נסיעה בודדת בין כפר תבור לעפולה עולה סה״כ 7.4 ₪ בקו 30 של סופרבוס אשר יוצא מדי שעתיים ו-8.4 ₪ בקווי נתיב אקספרס. נסיעה באחד מהקווים התדירים של אגד בין כפר תבור לעפולה תעלה 14 ₪.

הפער קיים באופן בולט גם בקווי השירות בין טבריה לעפולה, כאשר נסיעה בודדת תעלה 14 ₪ בלבד בקו 30 של חברת סופרבוס, היוצא מדי שעתיים, לעומת עלות של – 21.5 ₪ בקווי אגד.

המעוניינים להגיע מכפר תבור לטבריה נאלצים גם הם להמתין לקו הפחות תדיר של חברת סופרבוס, על מנת ליהנות מעלות נסיעה של 10 ₪, לעומת 16 ₪ בקווי אגד.

מרינה לבדב נציגת 'תחבורה בדרך שלנו' בצפון: "בפנייתנו אנו מבקשים לתקן באופן נקודתי את עיוותי התעריפים שלא טופלו במסגרת תוכנית התעריפים, שכללה רק את הכרטיסים התקופתיים. מאחר וגם נוסעים מזדמנים צריכים לקבל מענה לניידות שלהם באמצעות התחבורה הציבורית, אנו מבקשים את התייחסות משרד התחבורה לפער שנוצר לנסיעה בין היישובים עפולה, כפר תבור וטבריה ולתקן אותו, על מנת לאפשר ניידות מהירה בין הקווים".

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו