מבזקים

שוב: בלוני תבערה אותרו בירושלים

בפעם השנייה בתוך יומיים אותרו בלוני תבערה בבירה. אזרחית שמצאה אותם בעמק המצלבה הזעיקה כוחות משטרה למקום. במערכת הביטחון חוששים כי התופעה שהחלה ברצועת עזה תוסיף להתרחב גם לשטחי יהודה, שומרון וירושלים

בטחוני11.10.2018 | 16:20

דוברות המשטרה

שיגור בלוני התבערה לבירה נמשך: מספר בלוני תבערה אותרו היום (חמישי) בעמק המצלבה בירושלים. אזרחית שהגיעה למקום אספה את הבלונים ורק לאחר זמן הזעיקה את המשטרה. החבלנים אספו את הפריטים בזירה וערכו סריקות.

אתמול אותר בלון תבערה באתר בנייה של גן ילדים ברחוב עמק רפאים ובתחילת השבוע נמצאו שני בלונים נוספים סמוך לבירה. אחד אותר בגבעת זאב והשני בבית חורון. שני בלוני תבערה נוספים נמצאו באזור מודיעין.

במערכת הביטחון חוששים מזליגת תופעת בלוני התבערה מעזה כעת גם לשטחי יהודה ושומרון. אמנם לא מדובר עדיין בדפוס החוזר על עצמו באופן רציף ועקבי, אך "הטפטוף" המורגש עד עכשיו מתחיל להדליק נורות אדומות.

החשש כעת הוא בעיקר מהחרדה שגורמים בלוני התבערה הללו, שכן פוטנציאל הנזק שנשקף מהם לא גדול במיוחד. עם זאת, שלא כמו בעוטף עזה, הבעיה כאן היא שכמעט אין דרך להיאבק בתופעה הזאת ולסכל אותה מאחר שפוטנציאל השיגור הוא כמעט מכל מקום בשטחים.

mako

שתף כתבה זו