מבזקים

חסימות כבישים באזור עוטף עזה בעקבות פעילות ביטחונית

צה"ל חסם צירי תנועה בעוטף עזה, בעקבות פעילות ביטחונית באזור. זאת ברקע העימותים הנמשכים בין צה"ל למפגינים פלסטינים על גדר הרצועה, והשריפות המתחדשות כתוצאה מבלוני התבערה

בטחוני11.10.2018 | 08:40

פלאש 90

בעקבות פעילות ביטחונית בעוטף עזה נחסמו הבוקר (חמישי) כבישים באזור. פעילות זאת באה על רקע הפרות הסדר בשבועות האחרונים שהביאו עשרות אלפי פלסטינים לגדר ברצועה, ובמקביל עשרות בלוני תבערה שהציתו שטחים נרחבים ביישובי עוטף עזה.

כמות העפיפונים ובלוני התבערה שנשלחים מדי יום משטח רצועת עזה לעבר יישובי הנגב המערבי עלו בצורה דרמטית בשבועיים האחרונים, ותופעת רימוני הרסס שמחוברים לבלונים מעוררת דאגה אצל תושבי עוטף עזה שחלקם מבקשם תגובה קשה להפסיק את השריפות שחזרו לעוטף. בשבועיים האחרונים מספר השריפות שפרצו בעוטף עזה עלו לממוצע של עשר ביום - כך על פי נתונים של גורמי הביטחון וגורמי הכיבוי באזור.

"אין ספק שאנחנו מרגישים שהאירועים מתעצמים והם מותחים את הגבולות, מעצימים את האירועים והניסיונות", אמרה מעיין שניאור, יו"ר ועד הישוב נתיב העשרה שבעוטף עזה. "אני מקווה שמדיניות ההבלגה תסתיים והדרג המדיני יממש את הבטחותיו והצהרותיו ונגיע ליום שבו נחזיר את ההרתעה ושתהיה תגובה הולמת לכל האירועים על הגדר שגברו בשבועיים האחרונים".

וואלה

שתף כתבה זו