מבזקים

חשש: טרור הבלונים זולג לירושלים‎

חשש במערכת הביטחון מזליגת תופעת בלוני התבערה מעוטף עזה למקומות וליישובים נוספים בפנים הארץ. רק היום אותר בלון ברחוב עמק רפאים בבירה, וה"טפטוף" הזה מתחיל להדליק נורות אדומות. אמנם לא מדובר בפוטנציאל נזק רב, אך ניתן לשגר את הבלונים כמעט מכל מקום

בטחוני10.10.2018 | 22:10

ארכיון | דוברות המשטרה

במערכת הביטחון מסתמן חשש מזליגת תופעת בלוני התבערה מעזה כעת גם לשטחי יהודה ושומרון. אמנם לא מדובר עדיין בדפוס החוזר על עצמו באופן רציף ועקבי, אך "הטפטוף" המורגש עד עכשיו מתחיל להדליק נורות אדומות. 

הבלון שנמצא היום (רביעי) באתר בנייה של גן ילדים ברחוב עמק רפאים הוא השלישי במספר המאותר בבירה ירושלים. בתחילת השבוע נמצאו שני בלונים נוספים ביישובים סמוכים לירושלים: בגבעת זאב ובבית חורון, ושני בלוני תבערה נוספים נמצאו באזור מודיעין.

החשש כעת הוא בעיקר מהחרדה שגורמים בלוני התבערה הללו, שכן פוטנציאל הנזק שנשקף מהם לא גדול במיוחד. עם זאת, שלא כמו בעוטף עזה, הבעיה כאן היא שכמעט אין דרך להיאבק בתופעה הזאת ולסכל אותה מאחר שפוטנציאל השיגור הוא כמעט מכל מקום בשטחים.

ביום שני האחרון נחת בלון תבערה בחצר בית פרטי בגבעת זאב שנמצאת מצפון לירושלים. כוחות משטרה שהוזעקו לזירה סגרו את הרחוב וחבלן של המשטרה טיפל בו ופינה אותו מהבית. נסים פרץ שבביתו נמצא הבלון סיפר שהאירוע גרם לפחד ובהלה: "אני לא מאמין שזה הגיע עד הבית שלי".

מדוברות המשטרה נמסר כי שוטרים וחבלנים הוזעקו לחצר הבית ועם סיום הבדיקה והסרת חשד, העבירו את הממצאים להמשך חקירה.

mako

שתף כתבה זו