מבזקים

עיסקת המיליארד: תשובה מוחק את דלק אנרגיה מהבורסה

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק מרוצה: רוכש את דלק אנרגיה ומוחק אותה מהמסחר הבורסאי • קרוב ל-9% מ-11.8% בעלי המניות שלא ניאותו בעבר למכור את מניותיהם, הסכימו למחיר, והיתר ייאלצו להסכים למכירה כפויה • הסכמת מנהלי קרנות ההשתלמות של המורים והגננות אפשרה את המהלך

כלכלי10.10.2018 | 10:42

יונתן זינדל, פלאש 90

בסוף, הגננות והמורים נתנו לטייקון את החכה שאפשרה לו לדוג את החברה שלו לבעלותו המלאה. יצחק תשובה, יכול רק להודות לאייל גבאי ולפסח לנדסברג, יו"ר ומנכ"ל (בהתאמה) של קרנות ההשתלמות של המורים והגננות – שהחזיקו ב-2.1% מהמניות – שנענו ראשונים להצעת הרכש של 'דלק אנרגיה'. אחריהם באו מוסדים נוספים, כלל ביטוח שהחזיק באחוז מהמניות, ילין לפידות (0.8%) 'פסגות' בית השקעות (0.9%) ועוד.

לפי ההערכות, שווי העסקה הוא כ-1 מיליארד שקל.

גבאי ולנסברג נמנעו באופן גורף עד כה ממתן אישור רכישה של מניות המורים והגננות בישראל, והסכמתם היוותה פתח לרכישת 8.7% מתוך 11.8% מהמניות שבבעלות הציבור. קבוצת דלק החזיקה ב-88.23% מ'דלק אנרגיה' ולפי החוק די היה ב-7% של הסכמת רכש, כדי להשלים את ההשתלטות על החברה ולמחוק את 'דלק אנרגיה' מהבורסה.

בעלי המניות יקבלו 20% מעל שווי השוק לכל מניה שברשותם. כל בעל מניה יקבל תמורה שתהיה מורכבת משלושה חלקים: 55 מניות של דלק קידוחים, 640 שקל במזומן, ו־0.92 מניות בקבוצת דלק לכל מניה של דלק אנרגיה.

מנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלד, אמר בתגובה: "אני מברך על ההצלחה בהשלמת המהלך המשמעותי. מחיקת דלק אנרגיה מהמסחר תאפשר פישוט מבנה האחזקות ו'ביטול שכבה' בקבוצה, ותשיא ערך רב למחזיקי מניות קבוצת דלק וכן למחזיקי מניות דלק אנרגיה, שנענו להצעה. המהלך בוצע כחלק מאסטרטגיית הקבוצה למקד את פעילותנו בתחום האנרגיה ולהפוך לשחקן מוביל בשוק הבינלאומי".

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו