מבזקים

'הפניקס' וקבוצת משקיעים תרכוש קרקע ב-353 מיליון בת"א

בית משפט השלום בהרצליה צפוי לאשר היום (ג) את זכייתה של קבוצה הכוללת את הפניקס, חברת אקרו נדל"ן וחברת יובלים במתחם חסן ערפה בתל אביב • שווי הקרקע: 353 מיליון שקלים

כלכלי9.10.2018 | 10:25


מגדלי מגורים בתל אביב | צילום אילוסטרציה, קובי גדעון פלאש 90.

חברת הביטוח הפניקס, חברת אקרו נדל"ן וחברת יובלים (30% כ"א) יחד עם היהלומנים אברהם נמדר ומשה ישעיהו 10%, צפויים לקבל אישור מבית המשפט לרכישת קרקע בשווי של 353 מיליון שקלים במתחם חסן ערפה בתל אביב, השוכן בין דרך בגין ממערב להמסגר ממזרח, דוד חכמי בדרום ויצחק שדה מצפון.

המדובר בהליך פירוק שותפות בין בעלי הקרקע – המוחזקת בידי עשרות בעלים פרטיים, ולמעשה למעלה ממאה בעלויות שונות. הליך השותפות לא מוצה לכלל מכירה ועל כן הגיעה בקשת הפירוק. בית משפט השלום בהרצליה מינה את כונסי הנכסים עו"ד נמרוד ורדי, רונן כהן ודוד בסון לניהול פירוק השיתוף. יצויין כי אקרו נדל"ן ויובלים, רכשו במהלך השנים זכויות נוספות בקרקע והינן חלק מהבעלים במתחם.

הצפי הוא כי יוקמו במקום שושה מגדלים, שניים למשרדים ואחד למגורים בהיקף 57 אלף מ"ר; 80% מהשטח יהיה למשרדים ו-20% למגורים. ייתכן וזכויות הבנייה יוגדלו ל-132 אלף מטרים, 75% יוקדשו לתעסוקה והיתר למגורים. היטל ההשבחה צפוי להכניס לקופת עיריית ת"א במקרה של אישור ההגדלה, כ-100 עד 150 מיליון שקלים.

ההצעה הובאה לשופט בית משפט השלום בהרצליה יעקב שקד, שיחליט היום אם לאשר את העסקה. העיכוב נובע מהכוונה לאפשר לכמה שיותר בעלים להצטרף לעסקת קומבינציה על הקרקע.

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו