מבזקים

שריפה בביתר עילית: שני ילדים קטנים נספו בלהבות האש

שני ילדים, תינוק בן שנה וילדה בת חמש, נספו בשריפה שפרצה בדירת מגורים ברחוב כנסת מרדכי בביתר עילית. מהמקום חולצו עוד שמונה נפגעים. אחת השכנות: "משפחה עדינה, טרגדיה"

חרדים9.10.2018 | 21:51

דוברות כבאות מחוז יו"ש

אסון כבד: שני ילדים קטנים, תינוק בן שנה וילדה בת חמש, נספו הערב (שלישי) בשריפה שפרצה בבניין מגורים ברחוב כנסת מרדכי בביתר עילית. בנוסף, פונו מהמקום עוד שמונה פצועים, בדרגות שונות.

עדת ראיה למקרה סיפרה כי אם המשפחה ובעלה הלכו והשאירו את חמשת הילדים עם השכנה. "התפוצץ מנורת לילה ונפל כנראה על מיטה או משהו, שלושת הילדות הגדולות רצו לשכנה, שני ילדים קטנים נשארו בבית, ילד בן שנה ועוד אחד, וזהו, לא הצליחו להוציא אותם. ההורים הגיעו מירושלים, האמא פה בוכה בוכה".

שכנה נוספת סיפרה כי "האבא והאמא לא היו בבית, הילדה הגדולה בת 12, השאירו אותה לשמור, הבנתי שמנורת לילה נפלה ונשברה וכנראה היתה שריפה. אתם לא מבינים, משפחה עדינה, אנשים פשוטים, טרגדיה. בן שנולד אחרי 4 בנות, איך הם היו מאושרים, פשוט טרגדיה".

מעיריית ביתר עילית נמסר כי צוותי אגף רווחה, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים של העירייה הוזעקו לטפל במשפחה. ראש העיר וצוותו נמצאים במקום מתחילת האירוע ומרכזים את הטיפול העירוני באסון.

כוחות הכיבוי שהוזעקו בשל דיווח על השריפה, החלו בפעולות הכיבוי ואוורור הבניין ובמקביל פעלו לחילוץ הלכודים בבניין, עד שהתגלו ממדי האסון הנוראי, כאשר שני ילדים קטנים נספו בשריפה.

מדוברות 'צוות הצלה' נמסר כי "מהמקום פונו 8 נפגעים במצבים שונים להמשך טיפול בבית החולים. במקום נקבע מותם של שני ילדים שנפגעו ככל הנראה משאיפת עשן".

דובר מד"א, זכי הלר, מסר כי "בשעה 21:07 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על שריפה בדירה בקומה 2- בבניין מגורים בן 5 קומות בבית"ר עילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק 3 פצועים משאיפת עשן, בהם: צעיר כבן 22, במצב בינוני ו-2 ילדים כבני 7 ו-9 במצב קל. 4 נוספים ששאפו עשן טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי. תינוק וילד נוסף עדיין בדירה, עדכון בהמשך".

אלעזר רוט חובש ב'איחוד הצלה' סיפר: "כשהגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים שהיו בסמיכות למקום נתקלנו בלהבות שעולות מחלון הדירה. מדובר בטרגדיה קשה - למרבה הצער פעוט וילד נוסף שהיו לכודים בדירה אותרו ללא רוח חיים. צוותי כיבוי פעלו בזירה לחילוץ הלכודים. מרבית הלכודים חולצו במצב קל ובינוני ופונו לבית החולים כשהם סובלים מבעיות נשימה עקב שאיפת עשן".

שימי זונשיין מתנדב 'צוות הצלה' בזירת האירוע מוסיף: "עם הגעתי למקום הבחנתי בלהבות שפרצו מבית בבנין מגורים. מהדירה נשמעו זעקות לעזרה ואזרחים ניסו לחלץ את הנפגעים. כעבור זמן קצר הגיעו למקום צוותי כב"ה שחילצו מספר נפגעים שהועברו לטיפול מתנדבי מד"א ו'צוות הצלה' בפיקודו של הפארמדיק דרור עיני".

מכיבוי האש נמסר עוד כי עם הגעת לוחמי האש לזירה, הם הבחינו בשני ילדים לכודים במרפסת בקומה החמישית, פרצו את דלת הכניסה, חדרו אל הדירה ובצעו סריקה, בסיומה חילצו את שני הילדים מהמרפסת.

דיירי הבניין פונו גם הם על ידי לוחמי האש בשל העשן הכבד שאופף את המקום, כאשר לוחמי האש המשיכו בסריקות בדירות הנוספות לאיתור לכודים, צוות נוסף ביצע פעולות כיבוי במוקד הבעירה.

כיכר השבת

שתף כתבה זו