מבזקים

ליברמן: אנחנו מתקרבים אל המחבל מברקן, זמנו הולך ואוזל

ברקע המצוד שמנהל צה"ל אחר אשרף אבו שחה שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי במפעל בברקן, רמז שר הביטחון כי מסתערבי יחידת דובדבן קרובים לתפיסתו. "היחידה הזאת עושה דברים דמיוניים הרבה מעבר לכל ספר מתח", אמר

בטחוני9.10.2018 | 18:28

ברקע המצוד שמנהל צה"ל אחר המחבל, אשרף אבו-שחה שרצח שני אזרחים ישראלים במפעל אלון באזור התעשייה בברקן בתחילת השבוע, רמז היום (שלישי) שר הביטחון אביגדור ליברמן כי הכוחות קרבים לתפיסתו.

"אנחנו מתקרבים אל המחבל, הזמן שלו הולך ואוזל", צייץ ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. "נפגשתי היום עם מסתערבי יחידת 'דובדבן'. עקבתי מקרוב אחר המאמצים הכבירים ללכידת המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל ואת זיו חג'בי הי"ד. היחידה הזאת עושה דברים דמיוניים, הרבה מעבר לכל ספר מתח", הדגיש.

הערכה: נמצא באזור התעשייה ברקן לשכם. לכוחות צה"ל בחיפושים בכפר המחבל (צילום: דובר צה"ל)

גורמים במערכת הביטחון העריכו מוקדם יותר היום כי המחבל אשרף אבו-שחה פועל "כזאב בודד" והוא נמצא על פי ההערכות בין אזור התעשייה ברקן לשכם. "יש אינדיקציות על כך שהוא נמצא בפער השטח הזה", אמרו. לדברי הגורמים בוצעו ביומיים האחרונים לא מעט פעולות חקירה שכללו תחקור ותשאול של עדי ראייה ופיענוח של מצלמות אבטחה. "אנחנו יודעים בגדול את מסלול הבריחה שלו. בשל העובדה כי הוא נמצא בהימלטות ולא מתכוון להסגיר את עצמו לידי מערכת הביטחון, אנחנו סבורים כי המגע אתו יהיה מגע של אש והוא ינסה לפגוע בכוחות שיסגרו עליו כדי לעצור אותו".

וואלה

שתף כתבה זו