מבזקים

נתניהו ענה באופן נדיר לשאלות: "אין קשר בין מועד הבחירות לחקירות, מאמין שלא יהיה אישום"

לאחר ההכרזה על מינוי פרופ' אמיר ירון לנגיד בנק ישראל, ענה ראש הממשלה על שאלות עיתונאים ואמר כי "הממשלה עושה מאמץ לפתור את בעיית הגיוס וסוגיות אחרות"

פוליטי9.10.2018 | 14:50

הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (יום ג'), לאחר ההכרזה על מינויו של פרופ' אמיר ירון לתפקיד נגיד בנק ישראל, כי הממשלה עושה "מאמץ לפתור את בעיית הגיוס וסוגיות אחרות, המאמץ הזה יימשך. אם נמצא דרך, נשמח להמשיך עד סוף השנה. אם לא - נאלץ ללכת לבחירות". נתניהו הוסיף במענה לשאלות עיתונאים כי "אין שום קשר בין המינוי למועד הבחירות".

"אנחנו לא רוצים להיות בפיגור", אמר נתניהו. "מועד הבחירות הוא בנובמבר - ואנו רוצים לקיים אותן בזמן".  הוא הוסיף:  "בסוף השנה יש בחירות והמחשבה היא איך עושים זאת מבלי לפגוע ביציבות".

הוא התייחס גם לפיגוע בברקן: "אני מעריך שלא ייקח הרבה זמן עד שנתפוס את המנוול האכזרי הזה, שכפת אישה וירה בה. נתפוס אותו ונמצה איתו את הדין".

לגבי המצב בעזה אמר ראש הממשלה כי "אנחנו מנסים להביא לפתרון שיחזיר את השקט והביטחון ליישובי עוטף עזה. אנחנו פועלים מעת חעת בתקיפות רבה. בגלל הפעולה שלנו יש זהירות בצד הפלסטיני. ואני חושב שגם הם מבינים שהתלקחות של עימות יהווה מחיר גדול מאוד לצד הפלסטיני".

"מנגד", הוסיף נתניהו, "הם נחנקים. למה המצב הזה נוצר? כי אבו מאזן חונק אותם כלכלית ואז הם מתפרצים על ישראל. הם מפחדים - אז הם מתפרצים חלקית. אנחנו לא מוכנים לשאת את המצב הזה - והם יודעים את זה - ולכן יש ניסיונות להגיע לפתרון מעשי שיעצור את החנק הזה".

לגבי סוגיית מערכות ה-S-300 מרוסיה לסוריה, אמר ראש הממשלה: "במסגרת הוועדה המשותפת שלנו לקידום היחסים עם רוסיה - נארה כי היחסים התקדמו מאוד. הפעילות הלגיטימית שלנו בסוריה נגד איראן וגרורותיה אנו מחוייבים על שמירה על בטחון ישראל. נגיע לפתרון שיוביל להמשך התיאום הטוב בין רוסיה לצה"ל".

ynet

שתף כתבה זו