מבזקים

דיווח פלסטיני: צה"ל עצר את אמו ושתי אחיותיו של המחבל מברקן

בכלי תקשורת פלסטיניים דווח על מעצר האם והאחיות של אבו-שחה, לאחר שצה"ל הודיע על "מספר מעצרים" בכפר ממנו יצא. במקביל נמשך המצוד אחר המחבל הנמלט שבמסגרתו תוגברו כוחות ביהודה ושומרון ונמשכים הבידוקים הביטחוניים באזור טול כרם

בטחוני9.10.2018 | 09:25

צה"ל עצר את אמו ואת שתי אחיותיו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן - כך דווח הבוקר (שלישי) בכלי תקשורת פלסטיניים. הדיווח מגיע על רקע המשך המצוד אחר המחבל, אשרף אבו-שחה מהכפר שוויקה שבאזור טול כרם, שרצח לפני יומיים את קים לבנגרונד-יחזקאל ואת זיו חג'בי במפעל "אלון" באזור התעשייה שבדרום השומרון.

מאז נמלט אבו-שחה, פתחו כוחות הביטחון במצוד, שבמסגרתו פעלו הלילה כוחות צה"ל בכפר. דובר צה"ל הודיע כי במסגרת הפעילות בוצעו "מספר מעצרים". אלה מצטרפים לשבעה חשודים נוספים מבני משפחתו ומסביבתו הקרובה של המחבל הנמלט שנעצרו קודם לכן והועברו לחקירה.

פעילות כוחות צה"ל בכפר באזור טול כרם, הלילה (צילום: דובר צה"ל)

בנוסף למעצרים, ולסריקות שמתבצעות ביומיים האחרונים בהתאם להערכות המודיעין השוטפות, הוחלט בצה"ל להטיל על האזור "כתר נושם", שבמסגרתו כוחות גדולים של צבא בודקים כלי רכב נכנסים ויוצאים. כמו כן, אתמול החליט הרמטכ"ל גדי איזנקוט לתגבר את אזור יהודה ושומרון בשני גדודים מחטיבת הצנחנים כדי לסייע באיתור המחבל הנמלט, וכן כדי למנוע פיגוע חיקוי. ביממה האחרונה תוגברה גם האבטחה על הדרכים המרכזיות ולוחמי צה"ל הוצבו במוקדי חיכוך באזור טול כרם.

במהלך הפיגוע המחבל, שעבד כחשמלאי במפעל, עלה אל קומת המשרדים כשהוא חמוש ברובה מסוג "גוסטב" ורצח את קים וזיו. בנוסף אליהם, הוא ירה בעובדת נוספת, שנפצעה ומאז חל שיפור במצבה והיא שוחררה מבית החולים. בליל אותו היום הובאה למנוחות לבנגרונד-יחזקאל, שהשאירה אחריה תינוק בן שנה וחצי. למחרת, בשעות הצהריים, הוטמנה גם גופתו של חג'בי, שהותיר אחריו שלושה ילדים - תאומים בני שבע וילד בן ארבע.

פעילות כוחות צה"ל בכפר (צילום: דובר צה"ל)

במערכת הביטחון חוששים כי אבו-שחה, שהשאיר אחריו מכתב התאבדות, עלול לבצע פיגוע נוסף, ועל פי ההערכה אין בכוונתו להסגיר את עצמו. במקביל נבחנת האפשרות שדרישתו לאזוק את הנרצחת בטרם ירה בה נובעת מהשפעה מסרטונים של ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש).

פעילות כוחות צה"ל בכפר באזור טול כרם, הלילה (צילום: דובר צה"ל)

וואלה

שתף כתבה זו