מבזקים

אבי גבאי ומלך ירדן נפגשו ודנו בתהליך השלום הישראלי-פלסטיני

השניים נפגשו בארמון המלך בעאמן ודיברו על פתרון שתי המדינות. ביוני האחרון נפגש נתניהו עם המלך ודן עמו באותו נושא. גבאי "עבדאללה הביע את מחויבותו לקידום תהליך השלום". משרד החוץ ושגרירות ישראל בירדן לא עודכנו בנושא

מדיני8.10.2018 | 19:06

פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי נפגש היום (שני) בעמאן עם עבדאללה, מלך ירדן. השניים דנו בהתפתחויות בתהליך השלום הישראלי-פלסטיני. גבאי סיפר כי "עבדאללה הביע את מחויבותו לקידום השלום בין ישראל לבין המדינות הערביות באזור, על בסיס פיתרון שתי המדינות".

הפגישה נערכה בארמון המלך בעאמן ובהודעה רשמית של ארמון המלוכה נמסר כי עבדאללה הדגיש את הצורך לחדש את תהליך השלום המבוסס על פתרון שתי המדינות בהתאם למשפט הבינלאומי ולהחלטות האו"ם הרלוונטיות. עוד נמסר כי פעולה זאת צריכה להיות בהתאם ליוזמת השלום הערבית, שתביא להקמת מדינה פלסטינית עצמאית על קווי ירושלים ביוני 1967 עם ירושלים המזרחית כבירתה.

עוד אמר עבדאללה לגבאי כי נושא ירושלים חייב להיות מיושב במסגרת המשא ומתן על הסדר הקבע והדגיש כי "ירדן תמשיך למלא את תפקידה ההיסטורי בשמירה על המקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות בירושלים".

נתניהו והמלך עבדאללה בפגישתם בירושלים, 2014 (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

ביוני האחרון נפגש המלך עבדאללה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בכלי תקשורת בירדן דווח גם אז כי המלך הדגיש בפני נתניהו את הצורך להתקדם בפתרון הסכסוך עם הפלסטינים על בסיס פתרון שתי המדינות. עוד שוחחו השניים על ההתפתחויות באזור, על קידום התהליך המדיני ועל קידום היחסים הכלכליים בין שתי המדינות .זו הייתה הפגישה הראשונה מאז משבר השגרירות בירדן, והפעם הראשונה ששני המנהיגים נפגשו בפומבי מאז 2014.

הפגישה תואמה ישירות בין הלשכות ולא דרך משרד החוץ וגם שגרירות ישראל בירדן לא עודכנה. לאחר השיחה גבאי הביע את הערכתו העמוקה לשלום שבין המדינות והודה למלך על מאמציו הקבועים לקידום היציבות באזור.

וואלה

שתף כתבה זו