מבזקים

דנון לאו"ם: "גנו הפיגוע בברקן"

בעקבות הפיגוע הקשה במפעל באזור התעשייה בברקן - שגריר ישראל לאו"ם דנון שיגר מכתב חריף למועצת הביטחון בו הוא דורש מהמועצה לגנות את הפיגוע: "במקום להטיף לישראל ולבלום הצעות להרגעת האזור, גנו את הפיגוע"

מדיני8.10.2018 | 19:13

צילום: UN Photo / Manuel Elias

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פנה היום (שני) למועצת הביטחון בדרישה לגנות את פיגוע הירי הקשה שהתרחש אתמול במפעל באזור התעשייה ברקן: "גנו את הפיגוע הרצחני. זוהי אחריותכם כלפי המזרח התיכון והעולם".

בפנייה למועצת הביטחון של האו"ם, דרש דנון לגנות לא רק את הפיגוע אלא את כל גל הטרור שמגיע מהרשות הפלסטינית: "במקום להטיף לישראל ולבלום הצעות להרגעת האזור, על אבו מאזן להשמיע קול ברור ותקיף נגד המסיתים והטרוריסטים שיוצאים משטח הרשות הפלסטינית".

דנון הוסיף: "מימון מחבלים הוא דלק לפיגועים כמו זה שאירע בברקן ורק הפסקתו תסייע מול הטרור". לסיכום כתב: "על החברות במועצת הביטחון לצאת בגינוי ברור נגד הפיגוע. למען הילדים של קים ז"ל וזיו ז"ל שנותרו יתומים".

מבית החולים בילינסון נמסר כי שרה וטורי, הפצועה הנוספת מהפיגוע שוחררה מבית החולים. לפני ששוחררה היא שחזרה את רגעי האימה: "שמתי יד על הפצע וכל מה שהיה לי בראש זה לנשום, הוא חזר למשרד שלי ואז נעלם והייתה דממה. תיארתי לעצמי שאם הוא מוצא אותי - אני לא אהיה".

הלוויתו של זיו חג'בי ז"ל התקיימה היום בשעה 14:00 בבית העלמין במושב ניר ישראל. מאות בני אדם ליוו אתמול את קים לבנגרונד יחזקאל ז"ל בדרכה האחרונה בבית העלמין בראש העין. לבנגרונד, נשואה ואם לפעוט בן שנה וחצי, עוד הספיקה לשים את בנה בפעוטון זמן קצר לפני שנרצחה במקום עבודתה על ידי מחבל בפיגוע הטרור הקטלני. "אין מילים להביע את העצב", אמר אביה בבכי.

בינתיים, המצוד אחר המחבל נמשך: כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות הנרחבות באזור שכם בניסיון לאתר את אשרף נעלאווה, המחבל שרצח אתמול את קים לבנגרונד יחזקאל ואת זיו חג'בי. הפלסטינים מדווחים שבמהלך הלילה נחקרה אחותו של המחבל, לאחר שאמש מיפה צה"ל את ביתו לקראת הריסה ועצר את אחיו במקום.

mako

שתף כתבה זו