מבזקים

מחקר קובע: 95% מכתבי השירות לרכב חלופי – בגלל תאונה

ממחקר חדש, המתבסס על מסד נתונים עצום של רבע מיליון בעלי רכבים, עולה כי 95% מהסיבות להפעלת כתב שירות של רכב חלופי הן בגלל פגיעה בתאונות דרכים ורק 5% בגלל גניבה • 86% מהרכבים הם בקטגוריית רכב עד 1400 סמ"ק אוטומטי

רכב ותחבורה8.10.2018 | 10:00

תאונת דרכים קטלנית | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

נתונים שפורסמו לאחרונה, בהתבסס על מסד נתונים רחב של כמעלה מ- 250,000 מנויי שירותי דרך המשווקים על ידי 1,382 סוכני ביטוח, עולה כי מידי חודש כ-5% מהקריאות להפעלת כתב שירות לרכב חלופי נובעים ממקרה של גניבה, 46% מהקריאות מקורן באובדן מוחלט (total loss) וכ- 49% מהקריאות נובעות מרכבים שנפגעו בתאונה.

הנתונים, התקפים לשנת 2017 ומצביעים על הסיבות להפעלת כתב שירות לרכב חלופי, פרסמה חברת סטארט שירותי רכב בע"מ מקבוצת קופל גרופ, ומהם ניתן ללמוד על שכיחות נזקי תאונות הדרכים לעומת מקרי הגניבות. על אף שגניבות הרכב נחשבות ל"מכת מדינה" ואין מחלוקת כי מי שמתעורר בבוקר ומגלה שנגנב לו הרכב נפגע קשות גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט הנפשי, עדיין נזקי הרכב כתוצאה מתאונות דרכים הם הסיבה השכיחה להפעלת כתב שירות לרכב חלופי.

עוד עולה מהנתונים שפרסמה סטארט שירותי רכב לאחרונה, כי מידי חודש 86% מהרכבים שמספקת החברה בהתאם לכתב השירות לרכב חלופי הם בקטגוריית רכב עד 1400 סמ"ק אוטומטי, כ- 12% מהרכבים הם "משפחתיים", כ- 1.6% הם רכבים מסחריים וכ- 0.4% רכבי מנהלים. צי הרכבים החלופיים שהחברה מספקת בשנה עומד על כ- 14,500 וכולל מגוון רכבים בהתאם לכתב השירות המותאם לצרכי הלקוח.

"הנתונים שהצגנו מלמדים על הסיבות שבגללן מפעילים את כתב השירות לרכב חלופי והם יכולים להועיל בשיקולים שיש לעשות לפני רכישת כתב שירות כזה", אומר ל'ביזנעס' מיקי קופל, מנכ"ל קופל גרופ. "לדוגמה: היות ו-95% מהקריאות להזמנת רכב חלופי מקורן בפגיעת הרכב בתאונות דרכים יש לתת את הדעת בעת רכישת כתב שירות חלופי, ברור כי עליך לדרוש מסוכן הביטוח שלך חבילת שירות הכוללת רכב חליפי, אם על הרכב נוהג גם נהג צעיר חדש. ידוע שנהגים חדשים וצעירים מעורבים באחוז גבוה מכלל האוכלוסייה בתאונות ולכן יש לבדוק היטב את תנאי הכיסוי בכתב השירות".

עוד אמר קופל, כי "ברגע שהרכב נפגע סביר להניח ששגרת יומכם נפגעה ואתם עלולים להיקלע למצב של אובדן ימי עבודה. לכן מומלץ לרכוש כתב שירות שיספק את הרכב החלופי במהירות ושיהיה רכב המותאם לצרכים. כתב שירות יכול לכלול אפשרות לרכב חלופי בקטגוריית רכבי יוקרה, ובוודאי אם מדובר בנהג מקצועי וכלי הרכב משמש ככלי העבודה – יש לבדוק שהרכב החלופי יתאים לצרכי העבודה של הנהג. בעת רכישת כתב שירות לרכב חלופי יש לשים לב שהשירות יופעל במהירות האפשרית כדי למנוע אובדן ימי עבודה, שיופעל לפרק זמן סביר שמתחשב גם בתקלות ארוכות טווח, שיותאם לצרכי הלקוח בין אם מדובר בנהג פרטי או בנהג מקצועי".

קופל הוסיף וציין, כי "במקרה של תאונת דרכים, לא עלינו, אנשים נמצאים במצוקה גדולה ואחד הדברים שהם הכי פחות רוצים להתעסק בו הוא בירוקרטיה ורדיפה אחר השירותים שמגיעים להם ושעליהם שילמו מראש. כתב שירות לרכב חלופי המותאם לצרכי הלקוח ייתן להם ראש שקט ויכולת להמשיך בשגרה בצורה חלקה עד כמה שניתן".

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו