מבזקים

מטען הושלך לעבר כוח צה"ל בגבול רצועת עזה; אין נפגעים

שלושה פלסטינים התקרבו הלילה אל גדר המערכת בגבול רצועת עזה, אחד מהם השליך מטען אל עבר הכוחות. החשודים נמלטו חזרה אל השטח הפלסטיני. אין נפגעים בקרב צה"ל ולא נגרם נזק

בטחוני14.9.2018 | 09:42

שלושה חשודים פלסטינים התקרבו הלילה (שישי) בזחילה אל גדר המערכת בגבול רצועת עזה, אחד מהם אף השליך מטען חבלה לעבר הכוחות שהשיבו באש. החשודים לא נפגעו ונמלטו חזרה לשטח הפלסטיני. אין נפגעים בקרב הכוחות ולא נגרם נזק. באירוע אחר הופרח בלון טרור שנבדק על ידי חבלן משטרתי.

באירוע אחר שהתרחש אתמול בבוקר נטרל צה"ל מטען שאותר במהלך השבוע על ידי הלוחמים בסמיכות לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בצה"ל טוענים כי חוליית המחבלים אשר הניחה את המטען תכננה לפגוע בלוחמי צה"ל ולשבש את פעילות הכוחות שפועלים במרחב. הכוחות סיכלו את הפיגוע. אין נפגעים ולא נגרם נזק. ההערכות הן כי ההפגנות יחלו היום בשעות הערב.

מטען החבלה שהושלך על כוח צה"ל בדרום הרצועה, אתמול (צילום: דובר צה"ל)

שלושה מוקדים קטנים של מפגינים פלסטינים ברצועת עזה פעלו אתמול (חמישי) בשעות הערב המאוחרות עד סמוך לחצות. המפגינים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל, הבעירו צמיגים ולטענת חיילים הפעילו זיקוקים במרחב. לא דווח על נזק או על נפגעים בצד הישראלי מהאירועים. גם בזירה הימית החלו הפלסטינים להפגין באמצעות סירות קטנות בלב ים תוך התגרות בכלי השיט של חיל הים. מפעילי הסירות הפלסטינים התקרבו לאזור האסור לתנועה ולוחמי חיל הים הגיבו בירי אזהרה.

המטען שהושלך על כוח צה"ל בדרום הרצועה, אתמול (צילום: דובר צה"ל)

בימים האחרונים חמאס החליט להגביר את קצב הטרור העממי על רקע המבוי הסתום אליו הגיעו השיחות בקהיר מול הרשות הפלסטינית בתיווך מצרים כולל ציר עוקף מול מדינת ישראל. על רקע המתיחות שנוצרה החליטו בחמאס להקים מוקד ההפגנות נוסף בצפון הרצועה מול שובר הגלים שהקים משרד הביטחון סמוך מאוד לציר הימי. בנוסף לכך החליט הארגון להגביר את החיכוך בשעות הלילה גם בזירה הימית וגם בגבול היבשתי.

בצה"ל מעריכים כי חמאס יגביר את קצב הטרור לקראת כינוס המדינות התורמות בניו יורק בסוף החודש במטרה לשמור את הבעיה ברצועת עזה בשיח התקשורתי הבינלאומי. בנוסף, בארגון מעוניינים לכפות על המדינות משוואה של שקט תמורת מימון פרויקטים לאחר שהבית הלבן החליט על קיצוץ כספים לאונר"א.

גורמי ביטחון מעריכים שקיימת אפשרות כי מדינות באירופה ובמזרח התיכון ינסו למלא את החלל התקציבי לאור הקיצוץ האמריקני בכספים ובפרויקטים גם ביהודה ושומרון וגם ברצועת עזה. מנגד עשוי אבו-מאזן לתקוע מקל בגלגלים של התהליך על מנת להגביר את הלחץ על ראשי החמאס למסור את רצועת עזה לאחריותו הוא לשליטתו המלאה.

 

וואלה

שתף כתבה זו