מבזקים

בימין מברכים, בשמאל תוקפים: המערכת הפוליטית מגיבה להחלטת המחוזי

בעוד בימין מברכים על החלטת בית המשפט בנושא ההסדרה ומגדירים אותה "החלטה היסטורית", בשמאל תוקפים בחריפות את הפסיקה. ח"כ מוסי רז: "לצערי, בנושא ההסדרה, בית המשפט הופך לסניף של מועצת יש"ע"

משפטי28.8.2018 | 20:14

פלאש 90

המערכת הפוליטית מגיבה להחלטה התקדימית של בית המשפט המחוזי בענין ההסדרה. יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל: "זהו חודש מבורך של התיישבות. לאחר החלטת קבינט הדיור להקמת שלושה יישובים חדשים, מגיעה החלטת בית המשפט בנוגע למצפה כרמים. ההחלטות המשמעותיות הללו מחזקות ומרחיבות את ההתיישבות בארץ ישראל. נמשיך לפעול לטובתה ולמען התושבים. מי יתן והחלטה זו תפתח את הדלת להחלטות מושכלות נוספות של בית המשפט".

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט: "ברכותיי לבית המשפט המחוזי בירושלים שפסק להסדיר את היישוב מצפה כרמים. אני שמח שההגינות והשכל הישר ניצחו. זו החלטה נבונה שהגיעה לאחר מאבק ממושך של תושבי היישוב. יגעתם ומצאתם, האמינו. השלב הבא הוא בניין היישוב והקמת משפחות לתפארת בו. ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא אחת מאבני היסוד של העם היהודי בארצו. זהו עוד צעד בדרך להפיכת ההתיישבות לחלק אינטגרלי ממדינת ישראל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "צעד קטן, תקווה גדולה. החלטת בית המשפט על החלת תקנת השוק (סעיף 5) על היישוב מצפה כרמים היא נוקאאוט. צעד חשוב בכיוון הנכון. אני שמח שהשכל הישר גבר ובעקבות ההחלטה אפשר יהיה להסדיר את מצפה כרמים ולהמשיך בהסדרת חלק גדול מההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. אני מברך את חבריי תושבי מצפה כרמים ומאחל להם לצאת סוף סוף לדרך חדשה של בניין ופיתוח הישוב. עוד אני מקווה שהמנהל האזרחי יפנים את הביקורת שהעביר עליו בית המשפט, לרבות הוצאות המשפט הגבוהות שנפסקו נגדו, ויפסיק לתקוע מקלות בגלגלי הסדרת ההתיישבות".

ממפלגת האיחוד הלאומי נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט שבחר ובצדק להסדיר את היישוב מצפה כרמים. זה ציון דרך להכשרת כלל ההתיישבות שטרם הוסדרה כחוק. אנו תקווה שמגמה זו תביא לשחר של עוד ההסדרה, עוד בנייה ועוד צמיחה של התיישבות יהודית ביהודה ובשומרון".

ח״כ מוסי רז (מרצ):"״לצערי, בנושא ההסדרה, בית המשפט הופך לסניף של מועצת ישע. כל אישור של התיישבות לא חוקית הוא תקדים מסוכן שמאותת למתנחלים להמשיך בדרכם הנפשעת, ומרחיק את ישראל מפתרון שתי המדינות".

חדשות JDN

שתף כתבה זו