מבזקים

דרמה משפטית: ייצוגית בכ-2 מיליארד נגד ‘בזק’

ביהמ”ש לענייני כלכלה בת”א אישר תביעה ייצוגית ע”ס 2 מיליארד שקל נגד ‘בזק’ ● לא דיווחה למשקיעים במניותיה באופן מיידי ובולט על רפורמת השוק הסיטונאי ועל הפחתת דמי הקישוריות ומהותן לרווחיות החברה, תוך גימוד הרפורמה וההפחתה ● לראיה, הציגו התובעים עתירות של ‘בזק’ נגד מזרד התקשורת בנושא רפורמת השוק הסיטונאי ● עם האישור כייצוגית: ‘בזק’ חויבה בתשלום 150,000 שקלים הוצאות משפט

משפטי28.8.2018 | 12:49

אילוסטרציה | קובי גדעון, לע"מ

ביהמ”ש לעניינים כלכליים בתל אביב באמצעות שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת”א דניה קרת-מאיר, אישר אתמול (ב) תביעה ייצוגית נגד ‘בזק’ ו-13 מבכיריה, כולל איש העסקים שאול אלוביץ’ והמנכ”לית לשעבר סטלה הנדלר.

התביעה במהותה, הינה בטענה בגין הטעייה בדיווחיה של חברת ‘בזק’ למשקיעים בשנים 2012 ו-2013 – בעיקר לקראת ולאחר רפורמת השוק הסיטונאי והפחתת דמי הקישוריות. ‘בזק’, על פי טענות התובעת, ע.א.ד.א ליעד אחזקות, לא דיווחה באופן מיידי על הפחתת דמי הקישוריות ועל רפורמת השוק הסיטונאי, וכאשר בחרה להודיע על כך, החברה הצניעה את המהלך תוך ניסיון לגמדו.

עם זאת, מול הטענה של ‘בזק’ כי עשתה את המוטל עליה וכי לא הצניעה את הדיווח אודות ההשלכות של הרפורמה מול ציבור המשקיעים- הציגה התובעת לבית המשפט, באמצעות עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא ממשרד רונן עדיני ושות’, עתירה של ‘בזק’ לבג”ץ באותו נושא עצמו, ובה נטען כי הרפורמה תגרום ל’בזק’ נזקים גדולים מאוד. בנוסף הגישה בזק עתירה מנהלית נגד משרד התקשורת בעניין השוק הסיטונאי. אלו הם, לדברי התובעת, “מחדלי דיווח של בזק”, ו”הסתרת מידע מהותי מציבור המשקיעים”.

השופטת דניה קרת-מאיר דחתה מכל וכל את טענות ‘בזק’ כי לא היה מדובר ב’מידע מהותי’ וקבעה כי מדובר ברפורמה חשובה ומהותית שהיה בה כדי להשפיע על התוצאות העסקיות של בזק, ולכן בהחלט מדובר במידע מהותי שחשוב היה לדווח עליו לציבור המשקיעים. כך גם לענין הפחתת דמי הקישוריות, דחתה השופטת את טענת בזק כאילו מדובר בטענה לא מהותית.

השופטת קבעה כי “אין ספק כי המידע בדבר חיוב בזק לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה – הוא בגדר מידע מהותי, לגביו הייתה החברה צריכה לפרסם דיווח מהותי” וכי לדעתה, ‘בזק’ בחרה להעלים מציבור המשקיעים את אבדן ההכנסות הצפוי לה.

‘בזק’ נדרשה לשאת ב-150,00 שקלים הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין.

לדברי משפטנים ועורכי דין שנדרשו לכתב התביעה, המילה האחרונה טרם נאמרה, וייתכן כי הסיפור הענק, יתנפח עוד יותר, לאור טענות המופיעות בכתב התביעה הקושרות את הבכירים בחברה למכירת מניות לפני הדיווחים על הרפורמה והפחתת דמי הקישוריות.

ואם תהיתם, בינתיים, תגובת ‘בזק’ לתקשורת, היא דממה מוחלטת.

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו