מבזקים

לקראת חגי תשרי: פינוי פתקים ובדיקת אבני הכותל

ביום שלישי השבוע תתקיים בדיקת אבני הכותל המערבי ופינוי פתקים, את בדיקת אבני הכותל נערכת בשיתוף מהנדס מומחה במטרה למנוע נפילה ונזק של אבנים. הפתקים שייאספו מבין יועברו להר הזיתים, שם יטמנו בקבורה

יהדות26.8.2018 | 19:06

יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת החגים וכמיטב המסורת- תתקיים השבוע בדיקת אבני הכותל המערבי ופינוי פתקים במעמד רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ שליט"א. הבדיקה תחל ביום שלישי י"ז אלול (28/08/18) ברחבת הכותל המערבי בשעות הבוקר המוקדמות, ופינוי הפתקים יתרחש החל מהשעה 11:00 ואילך.

על קרע נפילת האבן לפני תקופה קצרה בעזרת ישראל בקרן למורשת הכותל מדגישים כי את בדיקת אבני הכותל נערכת גם השנה, כבשנים עברו בשיתוף עם רשות העתיקות ומהנדס מומחה במטרה למנוע נפילה ונזק של אבנים בכותל המערבי ובמבקרים הרבים המגיעים אליו.

הפתקים שייאספו מבין נדבכי הכותל המערבי יועברו להר הזיתים, שם יטמנו בקבורה יחד עם ספרי הקודש המועברים לגניזה. מדי שנה מוטמנים מיליוני פתקים על ידי מתפללים מהארץ ומהעולם, יהודים ושאינם יהודים, פתקים הנשלחים באמצעות אתר האינטרנט של הכותל, הפקס והדואר.

כמו כן, למחרת ביום רביעי י"ח אלול (29/08/18) בשעה 12:00 יוטמנו כל הפתקים שהגיעו בחצי שנה האחרונה אל רשות הדואר ויועדו לכותל המערבי במעמד נציגי רשות הדואר.

הקרן למורשת הכותל המערבי מציינים מזמינה את הציבור הרחב לסיורי סליחות ליליים באווירה המיוחדת של העיר העתקיה וכן לחגוג את חג הסוכות בביקור חוויתי באתרי הכותל המערבי, בהם: מנהרות הכותל, ביקור בבית המקדש עם משקפות מציאות מדומה, המסע לירושלים- סיורים שורשים מארץ המוצא של משפחתכם ועד לירושלים, מרכז שרשרת הדורות ועוד.

בתוך כך בקרן למורשת הכותל המערבי נערכים לפעילות חג הסוכות ובמסגרתה ברכת הכוהנים המסורתית שתתקיים ברחבת הכותל ביום שני, י"ז תשרי ה'תשע"ט 26/09/18, בה צפויים לקחת חלק רבבות עם ישראל ומאות כוהנים מעוטרים בטליתות יברכו את עם ישראל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברכת הכוהנים תתקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל והמקומות הקדושים.

חדשות JDN

שתף כתבה זו