מבזקים

התמונות מוכיחות: הבניין שהופצץ שייך לחמאס

מה היה בבניין 5 הקומות ששוטח אתמול ברצועת עזה? "מרכז לתרבות ולאמנויות" או מבנה ששירת את "כוחות ביטחון הפנים של חמאס"? הלילה מתפרסמות תמונות של איסמעיל הנייה על רקע ובתוך הבניין שהופצץ אתמול כשהגיע לניחום אבלים במקום

בטחוני10.8.2018 | 09:13

מה היה בבניין 5 הקומות ששוטח אתמול ברצועת עזה ומוגדר כמרכז סעיד אל-משעל לתרבות ולאמנויות? דובר צה"ל טען כי מדובר במבנה ששירת את "כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס", חמאס מנגד טען שמדובר במבנה "תרבות" תמים.

בלוג המודיעין אינטלי טיימס פרסם הלילה תחקיר החושף כי תמונות המוכיחות את הקשר ההדוק של ארגון הטרור העזתי למבנה המדובר, שעליו טען חמאס כי הוא "מרכז תרבות ששימש חממה לקידום צעירים ותרבות באמצעות הצגות".

בתמונות נראה איסמעיל הנייה על רקע ובתוך הבניין שהופצץ אתמול כשהגיע לניחום אבלים במקום. התמונות באדיבות אינטלי טיימס

צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל מסר אחרי הפצצת הבניין כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו בניין בן 5 קומות, המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס, בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. המבנה שימש את חמאס לצרכים צבאיים. היחידה היא הזרוע המבצעת של ההנהגה המדינית של ארגון הטרור חמאס, אמונה ומנהלת את כל פעילות ביטחון הפנים ברצועה. חלק מאנשי היחידה לביטחון פנים פעילים גם בזרוע הצבאית של חמאס. במבנה משרדים המשמשים נושאי משרה בארגון.

לדברי דובר צה"ל התקיפה בוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה לירי של ארגון הטרור חמאס לעבר העיר באר-שבע מוקדם יותר. תקיפה זו הינה ביטוי ליכולת המודיעינית והמבצעית של צה"ל, שתעמיק ותתעצם ככל שיידרש.

בתוך כך, אמש אמר סגן מפקד טייסת ״אבירי הזנב הכפול״, רב-סרן כ׳ כי "במהלך היממה האחרונה תקף חיל האוויר למעלה מ-150 מטרות משמעותיות לאורך הרצועה, ביניהם מחסני אמל"ח, מתחמים צבאיים, מתחמי אימונים, בניין ששימש את חמאס לצרכים צבאיים וחוליות טרור. אנחנו עוקבים אחרי תמונת המצב כל העת, ערוכים ומוכנים להמשך הפעילות בסבב הנוכחי, אם נידרש. נעשה הכל על מנת לשמור על ביטחון תושבי הדרום".

צילומים: דובר צה"ל

חדשות JDN

שתף כתבה זו